In Between

In Between

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gentlymad
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
21.08.2015
Europa:
21.08.2015
Producent:
Gentlymad
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
21.08.2015
Europa:
21.08.2015

In Between - opis gry

In Between to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez niezależne niemieckie studio Gentlymad i wydana przez Headup Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsoli Xbox One.

Głównym bohaterem In Between jest bliżej niesprecyzowany mężczyzna chory na raka płuc. Choroba jest w zaawansowanym stadium, toteż nasz podopieczny dokonuje refleksji nad własnym życiem i kluczowymi jego momentami, próbując przejść przez pięć tak zwanych poziomów gniewu.

Dalsza część tekstu pod wideo

In Between to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa. Każdy jej poziom to jakieś wspomnienie a my musimy głównemu bohaterowi pomóc je przepracować w dość abstrakcyjny sposób - rozwiązując kolejne łamigłówki. Nasza postać nie jest zbyt zwinna, dlatego należy używać innych narzędzi: manipulować grawitacją, zmieniać perspektywę, przestawiać elementy otoczenia itd. Produkcja Gentlymad czerpie inspiracje z innych gier indie, zwłaszcza takich tytułów jak Braid czy VVVVVV.

Z czasem wyzwania robią się coraz trudniejsze. Gra miesza nowe elementy wraz z tymi, na które natykaliśmy się podczas przechodzenia wcześniejszych plansz. Dla przykładu skrzynie oraz przełączniki. Z czasem wzrasta też strach bohatera przed nadchodzącą śmiercią, co odbija się bezpośrednio na rozgrywce. Przykładem tego jest zbliżająca się stopniowo ściana ciemności, która zatrzymuje się tylko, gdy postać odważnie wbije w nią swój wzrok. Od czasu do czasu natykamy się na checkpointy zapisujące stan naszych zmagań. Co ciekawe, wcale nie pojawiają się one tak często, dlatego niekiedy musimy nadrobić nieco drogi.

Fabułę napędzają interaktywne cutscenki.

Wideo - In Between

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper