The Lord of the Rings: Adventure Card Game

The Lord of the Rings: Adventure Card Game

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 6.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Fantasy Flight Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Karciana
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.11.2019
Europa:
05.11.2019
Producent:
Fantasy Flight Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Karciana
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.11.2019
Europa:
05.11.2019

The Lord of the Rings: Adventure Card Game - opis gry

The Lord of the Rings: Adventure Card Game to karcianka wyprodukowana przez studio Fantasy Flight Games i wydana przez Asmodee Digital. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja studia Fantasy Flight Games to karcianka stworzona na podstawie “Władcy pierścieni”. W odróżnieniu od wielu innych podobnych gier tutaj większy nacisk położono na fabułę, a co z tym idzie - rywalizację ze sztuczną inteligencją. Podczas rozgrywki tworzymy talie kart (jedna liczy ich maksymalnie trzydzieści), którymi następnie walczymy z napotkanymi nieprzyjaciółmi wszelkiej maści. Karciane pojedynki wymagają od nas zarządzania różnymi rodzajami kart. Są to najpotężniejsze karty “Bohaterów” (z podobiznami znanych postaci), których w danej talii może być maksymalnie trzech, trochę słabszych “Sojuszników, “Eventy” (będące jednorazowymi zaklęciami) czy “Dodatki” (Attachments) - ekwipunek wspomagający bohaterów i ich sojuszników.

Podczas zmagań wybieramy questy z poziomu mapy świata, a następnie przystępujemy do karcianych starć. Dużą rolę odgrywają dwa wskaźniki: Threat i Fate. Ten drugi napełnia się z czasem, pozwalając nam wykorzystać specjalne zdolności bohaterów. Pierwszy odgrywa jednak znacznie ważniejszą rolę. Akcja Adventure Card Game rozgrywa się przed wydarzeniami ukazanymi we “Władcy pierścieni”, przedstawiając zupełnie nowe historie. Śródziemiu zagraża powrót Saurona, a my musimy uporać się ze wszystkim zanim on nastąpi. Wspomniany wskaźnik Threat informuje nas o tym, ile mamy na to czasu.

The Lord of the Rings: Adventure Card Game posiada multiplayer, ale w formie kooperacji (dla maksymalnie dwóch osób), a nie rywalizacji. Do gry wydawano też po premierze dodatki DLC. 

Wideo - The Lord of the Rings: Adventure Card Game

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper