Ice Climber

Ice Climber

7,0
64 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.01.1985
Europa:
01.09.1986
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.01.1985
Europa:
01.09.1986

Ice Climber - opis gry

Ice Climber to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydano przez Nintendo na konsolę Nintendo Entertainment System. Przejmujemy w niej kontrolę nad eskimosem, którego zadaniem jest dotrzeć na szczyt pokrytej lodem góry.

Gracz, jako wspomniany na wstępie eskimos (grać można też we dwóch w kooperacji), posiada drewniany młotek, który pozwala mu przebijać się przez warstwy lodu. Zadaniem jest najpierw przebić się przez osiem pierwszych warstw, następnie, w sekcji nazwanej ‘bonus stage’ wspiąć się na szczyt zbierając przy okazji warzywa podkręcające licznik punktów, a na końcu uczepić się krążącego nad szczytem pterodaktyla.

 

Droga na szczyt nie będzie oczywiście usłana różami. Przeszkadzać nam będą różne stworzenia, np. ptaki, yeti (albo foki w zależności od wersji) potrafiące załatać wykonane przez nas dziury albo -- to przede wszystkim -- niedźwiedź polarny ubrany w okulary przeciwsłoneczne i czerwone gatki. Pojawia się on gdy ciężko idzie nam wspinaczka. Wali wówczas w lód, co ‘podnosi’ ekran do góry. Jeśli znajdujemy się w takim momencie zbyt nisko, tracimy życie. Część przeciwników można zlikwidować, część ogłuszyć, ale niedźwiedź jest nietykalny (poza tym zwykle jest poza naszym zasięgiem).

 

Jakby tego było mało, przeszkadza również sam lód, który występuje tu w kilku odmianach. Generalnie można by go podzielić na trzy rodzaje - zwykły (nie ma z nim żadnych problemów), nie dający się rozbić (wymuszający znalezienie innej drogi) lub taki, który sprawia, że nasz podopieczny się ślizga, co znacząco utrudnia wspinaczkę. Uwzględniając wszystkie przeszkody poziom trudności rośnie dość szybko (gra składa się w sumie z 32 leveli).

Wideo - Ice Climber

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper