Headliner: NoviNews

Headliner: NoviNews

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Unbound Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Symulacja
Premiery
Świat:
23.10.2018
Europa:
23.10.2018
Producent:
Unbound Creations
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Symulacja
Premiery
Świat:
23.10.2018
Europa:
23.10.2018

Headliner: NoviNews - opis gry

Headliner: NoviNews to gra przygodowa, w której wcielamy się w redaktora pracującego dla telewizji. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Za jego produkcję odpowiadało Unbound Creations.

Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnym państwie o nazwie Novistan, a my jesteśmy redaktorem (postać tworzymy sami na początku zmagań) najbardziej poczytnej i wpływowej gazety tego kraju. 

Rozgrywka, jeśli można tak to nazwać, jest w gruncie rzeczy bardzo prosta. Nasze zadanie polega na dobieraniu tematów, które pojawią się w kolejnych wydaniach gazety. Tym samym zyskujemy możliwość kształtowania opinii mieszkańców Novistanu, a co z tym idzie - wpłynięcia na sytuację w całym kraju i na to, jaką drogą on pójdzie. Tematyka może być różna: implanty, drony-zabójcy, epidemia zombie itd. Nie brakuje też kwestii bardziej przyziemnych, które postawią przed nami poważne dylematy moralne. Czy opowiemy się za publiczną służbą zdrowia pomimo długich kolejek? Czy puścimy krytyczny artykuł o pewnym napoju alkoholowym, którego producent jest ważnym inwestorem? Czy wesprzemy rząd pomimo coraz bardziej napiętych relacji z sąsiadami? Pozornie słuszne wybory nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty, co więcej, musimy mieć też na względzie opinię udziałowców. 

Po pracy w redakcji możemy też opuścić biuro, by zbadać, jak nasza działalność wpływa na opinię publiczną. Zmienia się wówczas perspektywa, a my przejmujemy kontrolę nad naszym avatarem, którym poruszamy się po dwuwymiarowej lokacji.

Headliner jest grą bardzo krótką (można ją ukończyć w godzinę-dwie), ale ze względu na swoją nieliniową naturę posiada ona też spore replayability.

Wideo - Headliner: NoviNews

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper