Haze

Haze

5,4
55 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 5.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Free Radical Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
20.05.2008
Europa:
23.05.2008
Polska:
23.05.2008
Producent:
Free Radical Design
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
20.05.2008
Europa:
23.05.2008
Polska:
23.05.2008

Haze - opis gry

Haze to strzelanina FPP autorstwa studia Free Radical Design, które ma w swoim portfolio między innymi kultową serię TimeSplitters. Gra powstawała początkowo z myślą o PlayStation 3 i Xboksie 360, jednak ostatecznie jej wydawca – firma Ubisoft – postanowił wydać ją wyłącznie na konsolę Sony, co też uczynił w 2008 roku.

Gracze wcielają się tutaj w rolę Shane'a Carpentera, świeżego członka paramilitarnej organizacji Mantel Corporation, który został wysłany wraz z innymi żołnierzami do obcego państwa w celu obalenia dyktatora tytułującego się mianem "Skin Coat". Bohater został wyposażony w inteligentny pancerz, który na bieżąco monitoruje zdrowie użytkownika i dostarcza mu narkotyk zwany Nectar, gwarantujący zwiększoną szybkość, większą ilość energii życiowej i znacznie lepszą celność. Niestety niesie on ze sobą również wiele wad, przez co nasz podopieczny bardzo szybko nabiera wątpliwości co do korzystania z niesionych przez niego dobrodziejstw.

 

W trakcie rozgrywki gracze uczestniczą w misjach ulokowanych głównie w tropikalnym środowisku. Możemy zrobić użytek nie tylko z broni przygotowanych przez korporację Mantel, lecz także z arsenału stworzonego na potrzeby drugiej strony barykady. W nasze ręce wpadają standardowe karabiny maszynowe, strzelby i pistolety, ale i znalazło się tu miejsce na inne narzędzia mordu, takie jak wyrzutnie rakiet, granaty czy... specjalne noże. W trakcie rozgrywki bardzo często korzystamy też z pojazdów, wśród których znalazły się zarówno lekkie samochody, czołgi, jak i bardziej wymyślne środki lokomocji pokroju śmigłowca.

 

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza w grze pojawił się także tryb multiplayer oparty na rywalizacji oraz tryb współpracy, w którym może się bawić maksymalnie czterech graczy.

 

Niestety gra sprzedała się znacznie poniżej oczekiwań i spotkała się z chłodną reakcją ze strony graczy i recenzentów, co ostatecznie było głównym powodem zamknięcia studia Free Radical Design, które obecnie funkcjonuje pod nazwą Crytek UK.

Wideo - Haze

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper