Crysis 3

Crysis 3

Ocena wg platformy:

PC 7.6
PS3 7.2
X360 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
crytek
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Akcja
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
19.02.2013
Europa:
21.02.2013
Polska:
21.02.2013
Producent:
crytek
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Akcja
Śr. czas:
11 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
19.02.2013
Europa:
21.02.2013
Polska:
21.02.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Crysis 3 (PS3)
7.5
Recenzja: Crysis 3 (PS3)

Crysis 3 - opis gry

Crysis 3 jest pierwszoosobową strzelaniną wyprodukowaną przez niemieckie studio deweloperskie Crytek i wydaną przez firmę Electronic Arts w maju 2013 roku na PC oraz konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Produkcja Crytek jest trzecią odsłoną serii Crysis i bezpośrednim sequelem wydanej dwa lata wcześniej „dwójki”.

Akcja trzeciej części toczy się w 2047 roku, w pozostałościach Nowego Jorku, zrujnowanego przez korporację CELL, która wybudowała w nim olbrzymi reaktor energii. Laurence Barnes, wyposażony w nanokombinezon superżołnierz szerzej znany pod kryptonimem Prorok, powraca do akcji po dziesięciu latach hibernacji. Wybudza go jego stary kolega z oddziału, ukrywający się pod kryptonimem Psychol, główny bohater gry Crysis: Warhead. Po tym jak Prorok pokonał kosmiczną rasę Cepidów, przez lata jego nieobecności wiele się zmieniło. Mająca energetyczny monopol CELL rządzi światem, a Psychol został pozbawiony kombinezonu i należy teraz do ruchu oporu. Rebelianci planują rozprawić się z korporacją raz na zawsze, sabotując nowojorski reaktor. Misję tę jest wstanie wykonać tylko główny bohater gry.

Dalsza część tekstu pod wideo

W porównaniu do części drugiej, w której swoboda ruchu została mocno ograniczona i sprowadzała się tylko do ścieżek wytyczonych przez twórców, trzecia odsłona powraca do częściowo otwartych lokacji. W Crysis 3 nic nie stoi na przeszkodzie do rozegrania danej lokacji na kilka sposobów. Można przejść niezauważonym przez szeregi wrogów lub pozbawić ich życia w efektownym stylu. Oprócz misji fabularnych, które należy wykonywać, aby pchnąć akcję do przodu, gracz ma także możliwość podjąć się zadań pobocznych. Są one całkowicie opcjonalne i pozwalają uzyskać cenne przedmioty, takie jak nową broń czy cenną amunicję do już posiadanych. Arsenał uległ rozbudowaniu, a najbardziej przydatnym i efektownym narzędziem mordu jest teraz łuk, z którego można strzelać różnego rodzaju ładunkami wypełniającymi strzały. Jest to również najbardziej efektywne narzędzie do prowadzenia ostrzału z ukrycia. Oprócz intensywnej kampanii, produkcja Crytek oferuje także opcję zabawy wieloosobowej przez Sieć. W ośmiu trybach może jednocześnie rywalizować ze sobą maksymalnie dwunastu graczy.

W kwestii oprawy graficznej, podobnie jak w przypadku „dwójki”, twórcy musieli pójść na kompromisy, dlatego też często piękne widoki przeplatają się ze słabiutkimi teksturami. Crysis 3 doczekał się pełnej polskie wersji językowej, w związku z czym do uszu gracza dociera mięsista, rodzima „łacina”. Za ścieżkę dźwiękowa odpowiada duet kompozytorów Borislav Slavov - Peter Antovszki.

Wideo - Crysis 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper