Hatsune Miku: Project DIVA X

Hatsune Miku: Project DIVA X

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Premiery
Świat:
24.03.2016
Europa:
30.08.2016
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Premiery
Świat:
24.03.2016
Europa:
30.08.2016

Hatsune Miku: Project DIVA X - opis gry

Hatsune Miku: Project DIVA X to gra muzyczna (rytmiczna) wyprodukowana i wydana przez japońską firmę Sega. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation Vita i PlayStation 4. Była to dziesiąta odsłona serii.

Rozgrywka nie uległa zmianie względem poprzednich części. Mamy tu do czynienia z chlebem powszednim gier rytmicznych. Naszym zadaniem jest wklepywanie przycisków, których symbole pojawiają się na ekranie w trakcie odgrywania piosenki. Czasami musimy je zwyczajnie nacisnąć, innym razem przytrzymać, jeszcze kiedy indziej wcisnąć dwa jednocześnie. Nowym elementem są tzw. rush notes. W ich przypadku rzecz polega na jak najszybszym wciskaniu stosownego przycisku, od czego zależy liczba przyznanych punktów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Największe novum to tryb Live Quest, tutejszy główny tryb rozgrywki, w którym musimy stawiać czoło wyzwaniom, które przygotowali twórcy. Czekają na nas dwa rodzaje wyzwań/questów. Ten pierwszy to Area Quests, które polegają po prostu na zdobyciu określonej liczby punktów (choć na późniejszych etapach pojawiają się różne myki utrudniające to zadanie). Drugi, Event Quests, to zadania polegające na wykonaniu jakichś konkretnych czynności.

W trybie Live Quest piosenki dzielą się na pięć typów: Classic, Cute, Cool, Elegant, Quirky. Pod te kategorie łapią się też ciuchy (moduły) i akcesoria dla vocaloidów. Od nas zależy czy dobierzemy je właściwie do piosenki. Jeśli tak, wzrasta wskaźnik Voltage, a to z kolei zwiększą naszą szanse na powodzenie.

Oprócz Live Quest gra oferuje też kilka innych atrakcji. Jest to Free Mode, w którym możemy grać bez questowej otoczki (niektóre dodatki z dlc mogą być dostępne tylko w nim), Concert Editor pozwalający tworzyć teledyski, oraz menu Home (zastępujące Diva Room) pozwalające na interakcję z vocaloidami.

Na starcie dostępnych było 30 piosenek.

Wideo - Hatsune Miku: Project DIVA X

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper