Harvest Moon: Mad Dash

Harvest Moon: Mad Dash

2,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 2.0
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Natsume
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.10.2019
Europa:
29.10.2019
Producent:
Natsume
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
29.10.2019
Europa:
29.10.2019

Harvest Moon: Mad Dash - opis gry

Harvest Moon: Mad Dash to gra logiczno-zręcznościowa, za której produkcję odpowiadało Natsume. Tytuł ukazał się na PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One i PC. Mad Dash to kolejna część serii Harvest Moon. Według założeń Mad Dash miało unowocześnić formułę cyklu.

Produkcja Natsume znacząco różni się pod względem rozgrywki od poprzednich części serii Harvest Moon, w których mieliśmy do czynienia i z symulatorem życia, i z zarządzaniem farmą. Mad Dash to jednak gra logiczno-zręcznościowa stanowiącą pewną wariację na temat produkcji z gatunku match 3.

Gra posiada fabułę, ale nie odgrywa ona szczególnie istotnej roli. Otóż okolicę zaczeła porastać bujna roślinność rodem z dżungli, co znacząco utrudnia życie miejscowym. By uporać się z tym problemem, bohater/bohaterka muszą znaleźć osiem nasion czasu i udać się z nimi do latarni morskiej.

W grze na przejście czeka pewna liczba plansz, które możemy wybrać z poziomu mapy świata (Mad Dash jest jednak liniowe). Na każdej z nich musimy zrealizować tą samą wytyczną w określonym czasie: zdobyć określoną liczbą punktów, by zaliczyć zadanie i móc tym samym przejść dalej. Na planszy znajdują się rozmaite uprawy, ryby, woda, zwierzęta itd. Zabawa polega na tym, aby łączyć pasują do siebie elementy. Rośliny z roślinami, dzięki czemu rosną (a gdy zaczynają się świecić, możemy je zebrać), siano podajemy zwierzęta, ryby z wodą itd. 

Podczas zmagań należy mieć wzgląd na kilka kwestii utrudniających wykonanie zadania. Dla przykładu nie można połączyć roślin zbyt wiele razy, bo uschną, ryby nie mogą zbyt długo przebywać w wodzie, kokosy mogą spaść nam na głowę, dziki są w stanie stratować uprawy itd. Z drugiej strony jest też trochę elementów pomocnych, przede wszystkim stan zwany Power Mode, który odblokowujemy po nabiciu specjalnego wskaźnika, czy dopałki o tej lub innej właściwości.

Mad Dash oferuje tryb multiplayer,  jednak tylko w formie kooperacji. Maksymalnie cztery osoby mogą ze sobą współpracować, by przechodzić plansze z trybu fabularnego. 

Wideo - Harvest Moon: Mad Dash

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper