Half-Minute Hero

Half-Minute Hero

7,1
21 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
X360 6.0
PSP 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Opus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Zręcznościowa
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.02.2010
Europa:
19.02.2010
Polska:
19.02.2010
Producent:
Opus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Zręcznościowa
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.02.2010
Europa:
19.02.2010
Polska:
19.02.2010

Half-Minute Hero - opis gry

Half Minute Hero to połączenie pastiszu oldschoolowych jRPG, gry taktycznej w czasie rzeczywistym oraz strzelaniny wydany na PC, PSP i Xboksa 360. Tytuł ten wyszedł dnia 28 marca 2009 roku w Japonii za sprawą Marvelous Entertainment, będącego zarazem wydawcą jak i producentem. Istnieje również sequel Half Minute Hero, który wyszedł 4 sierpnia 2011 roku w Japonii, pod tytułem Yusha 30 Second.

W grze dostępnych jest kilka trybów gry, a każdy z nich przedstawia odrębną historię opartą na częściowo różnej mechanice. Pierwszym dostępnym od razu jest: Hero 30, czyli swoisty pastisz staroszkolnych jrpg, gdzie rozgrywkę podzielono na 30 części. Nasz bohater w każdej z nich musi pokonać bossa, by przejść do kolejnej. Rozgrywka jest ograniczona czasowo na 30 sekund, stąd też pochodzi tytuł "Half Minute Hero". Jest oczywiście możliwość przedłużenia tego czasu, gdyż Hero (tak nazywa się nasz bohater) korzysta z pomocy Bogini Czasu, której można płacić walutą zdobytą za zabicie wrogów, by ta obdarowała nas dodatkowymi sekundami. Fabuła jest tutaj prosta, a cel wiadomy od początku rozgrywki. Chodzi o zabicie Czarnoksiężnika, który wynalazł zaklęcie niszczące całą Ziemię i rozdaje je Evil Lordom, posiadającym wystarczającą ilość many na jego użycie. Sama inkantacja zaklęcia trwa 30 sekund i właśnie tyle czasu ma nasz bohater na uratowanie Świata.
Dalsza część tekstu pod wideo
 
W kolejnym trybie - Evil Lord 30 - wcielamy się w złego Czarnoksiężnika walczącego z rycerstwem. Walka oparta jest na zasadzie zabawy kamień-papier-nożyce. Odpowiedni potwór przez nas wezwany jest skuteczny przeciwko określonemu typowi przeciwnika. Na przejście jednego poziomu mamy, podobnie jak poprzednio, 30 sekund. Gdy kończy się czas należy skorzystać z pomocy Bogini Czasu, która odnowi nam zasób sekund. Sama zabawa wokół 30 sekund uzasadniona jest tym, że nasz Evil Lord właśnie tyle może przebywać poza granicami swojego Zamku, bo inaczej zginie. Z kolei w trybie Princess 30 fabuła kręci się wokół Księżniczki, która by uzdrowić swojego ojca musi zebrać odpowiednie składniki lekarstwa. Do tego dochodzi parę pobocznych misji, by w sumie dać ich 30. Jest to typowa strzelanina z krótkimi levelami i parciem do przodu. Tutaj też, tak jak w całym HMH, pojawia się motyw Bogini Czasu. W grze pojawiają sie także takie opcje zabawy jak Knight gdzie sterujemy Rycerzem, który ma za zadanie ochraniać Czarnoksiężnika, mającego rzucić zaklęcie zniszczenia na Świat oraz Hero 300. W tym ostatnim trybie zasady sa takie same jak w Hero 30, z tymże nie posiadamy możliwości korzystania z pomocy Bogini, a na całą misję mamy 300 sekund. Trzeba zatem jak najszybciej wykonać zadanie, bowiem niektóre lokacje wraz z upływem sekund stają się niedostępne. Stawkę zamyka Hero 3 gdzie na zabicie bossa i ukończenie kolejnych poziomów mamy 3 sekundy (można skorzystać z pomocy Bogini Czasu).
 
Gra oferuje tryb multiplayer dla 4 graczy, którzy rywalizują między sobą w zgromadzeniu najlepszych przedmiotów i pokonaniu Evil Lorda w jak najkrótszym czasie. Soundtrack z Half Minute Hero stał się popularny nie tylko ze względu na dobre utwory, ale także na to, że znajdziemy w nim znanych, choć przede wszystkim na gruncie japońskim, kompozytorów, takich jak Toshihiko Takamizawa, Yoshino Aoki, Hiroyuki Iwatsuki, Yuzo Kshiro. Ciekawostką jest, że motyw muzyczny pojawiający się w trybie Hero 30 w 29 misji ewidentnie przypomina utwór Arni Village z Chrono Crossa. Warto dodać, że HMH zgarnął parę nagród dla najlepszych RPG na konsolę PSP.

Wideo - Half-Minute Hero

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper