Wings

Wings

7,9
20 oceny

Ocena wg platformy:

GBA -
AMIGA 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cinemaware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Śr. czas:
27.5 godzin
Premiery
Świat:
1990
Europa:
1990
Producent:
Cinemaware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Strzelanina
Śr. czas:
27.5 godzin
Premiery
Świat:
1990
Europa:
1990

Wings - opis gry

Wings to strzelanina, w której gracz wciela się w pilota służącego podczas I Wojny Światowej. Tytuł wyprodukowało i wydało Cinemaware. Pierwowzór ukazał się m.in. na Amidze, a po ponad dziesięciu latach do sprzedaży trafiła też wersja na Game Boy Advance oferująca kilka nowości.

Akcja gry toczy się w latach 1916-18. Produkcja Cinemaware pozwala nam się wcielić w pilota służącego podczas I Wojny Światowej, który na przestrzeni ponad 200 misji toczy zażarte boje z tzw. Hunami.

 

Wings to nie symulacja. Mamy tu do czynienia bardziej z grą zręcznościową, która stawia przed nami rozmaite wyzwania. Liczba misji jest bardzo duża, jednak rozgrywka dzieli się na trzy główne części uatrakcyjniając tym samym nasze posiedzenia. Pierwsza przedstawia wydarzenia z perspektywy pilota, przypominając wówczas różne symulatory lotnicze, druga przywodzi na myśli m.in. kultowe 1942 Capcomu - akcję obserwujemy wówczas z perspektywy lotu ptaka, a nasze zadanie sprowadza się do bombardowania celów. Trzecia część to czysta rozwałka w trakcie której dysponujemy nieograniczoną ilością amunicji. Zmagania obserwujemy wtedy dzięki izometrycznej kamerze.

 

Grę rozpoczynamy jako żółtodziób, ale z czasem wyrabiamy sobie markę awansując w wojskowej hierarchii oraz otrzymując odznaczenia za szczególne zasługi. Pomiędzy misjami nasz podopieczny prowadzi też dziennik, w którym możemy zapoznać się głębiej z jego perypetiami i przemyśleniami.

 

Jak wspomnieliśmy na wstępie, po latach ukazała się zmodyfikowana wersja gry pt. Wings Advance. Dopieszczono w niej grafikę oraz dodano więcej opcji dotyczących rozgrywki, w tym tryb multiplayer. Największą zmianą było jednak zaimplementowanie kampanii, dzięki której mogliśmy wcielić się w niemieckiego pilota i tym samym prześledzić konflikt z zupełnie innej perspektywy.

Wideo - Wings

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper