Guitar Hero: World Tour

Guitar Hero: World Tour

7,2
62 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS3 7.5
X360 7.0
Wii 6.0
PS2 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Neversoft Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.10.2008
Europa:
07.11.2008
Polska:
15.11.2008
Producent:
Neversoft Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
26.10.2008
Europa:
07.11.2008
Polska:
15.11.2008

Guitar Hero: World Tour - opis gry

Guitar Hero: World Tour to gra muzyczna wyprodukowana przez studio Neversoft i wydana przez Activision na konsole PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox 360, Wii oraz na komputery osobiste. Tytuł sprzedawany był w zestawie z dedykowanymi kontrolerami lub bez nich.

Guitar Hero: World Tour to gra, która wprowadziła dużą zmianę do dotychczasowej formuły serii. Inspirując się cyklem Rock Band od Harmonix/Electronic Arts twórcy ze studia Neversoft postanowili rozbudować założenia rozgrywki, sprawiając iż gracze mogli się poczuć jak członkowie zespołu rockowego. W tym celu stworzono nowe kontrolery -- mikrofon oraz perkusję -- które dołączyły do gitary.

Sam gameplay nie różni się w zasadzie niczym od poprzednich części serii. Na ekranie pojawiają się nuty o pięciu różnych kolorach, a naszym zadaniem jest wciśnięcie odpowiedniego przycisku w odpowiednim czasie używając do tego jednego ze specjalnych kontrolerów (lub dbając o właściwy ton głosu). Im lepszy timing, tym więcej punktów. Z drugiej strony jeśli popełnimy zbyt dużo błędów - przegramy.

Gra posiada różne tryby zabawy, które można ogrywać na czterech stopniach trudności. Nowością jest Beginner Mode mający na celu zapoznanie nas z nowym konceptem rozgrywki. Danie głównie World Tour to kariera (Career) dostępna w wariancie solo lub zespołowym. Zakładamy w nim własną kapelę a następnie występujemy na przeróżnych koncertach. Zaliczanie kolejnych występów pozwala zdobyć pieniądze, a te następnie można wydawać na ciuchy i instrumenty. Z poprzedniej części, czyli z ‘trójki’ wracają bisy i pojedynki jeden na jednego.

Poza tym warto również wspomnieć o Music Studio, trybie dającym szansę stworzenia własnych piosenek, oraz Create-a-Rocker, edytorze pozwalającym wykreować własnego muzyka-avatara. W wersji na Wii dochodzi do tego opcja wykorzystania Mii.

W grze nie brakuje również multi, w tym także w wariancie sieciowym (niedostępnym na PS2).

Wideo - Guitar Hero: World Tour

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper