Guilty Gear 20th Anniversary Pack

Guilty Gear 20th Anniversary Pack

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.05.2019
Europa:
17.05.2019
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.05.2019
Europa:
17.05.2019

Guilty Gear 20th Anniversary Pack - opis gry

Guilty Gear 20th Anniversary Pack to kolekcja zawierająca dwie gry: pierwszą część Guilty Gear z 1998 roku oraz Guilty Gear XX Accent Core Plus R. Składanka ukazała się na Nintendo Switch.

Guilty Gear

Guilty Gear to pierwsza odsłona cyklu.

Fabuła przedstawia alternatywną wersję rzeczywistości. W 2010 roku dochodzi do odkrycia nowego źródła energii, które zostaje nazwane “magią” ze względu na nieograniczone możliwości. Ale choć odkrycie teoretycznie umożliwiło zakończenie wszelkich kryzysów energetycznych, konflikty na świecie nie ustały. Te najważniejsze to “krucjaty” - rozpoczęte przez “Gears”, ludzi, na których testowano magię. Dowodzeni przez liderkę zwaną Justice rzucają oni wyzwanie ludzkości, ale ostatecznie zostają pokonani.

Rok 2180. Mija pięć lat od zakończenia "krucjat". Tym razem niejaki Testament chce przywrócić Justice do życia, a po wszystkim wytrzebić ludzkość.

Na starcie do dyspozycji otrzymujemy dziesięć grywalnych postaci. Podczas rozgrywki korzystamy z sześciu przycisków: jeden odpowiedzialny za ciosy pięścią, jeden za kopniaki, dwa za ataki bronią oraz dwa odpowiedzialne za czynności specjalne. Oprócz paska energii towarzyszy nam także wskaźnik “tension”. Możemy go wykorzystać na dwa sposoby. Po wymaksowaniu jesteśmy w stanie odpalić niszczycielskie ataki specjalne albo wejść w stan zwany Chaos Mode, jeśli straciliśmy więcej niż połowę energii. Drugie zastosowanie to blokowanie ataków specjalnych rywali. Pozbawiając się części wskaźnika “tension”, będziemy mogli je zablokować bez otrzymania obrażeń.

Guilty Gear XX Accent Core Plus R

W Accent Core Plus R otrzymujemy do wyboru ponad dwadzieścia postaci. Do naszej dyspozycji oddano również te same tryby. Na szczególną uwagę zasługuje ten najważniejszy, czyli Story Mode. Każda z postaci posiada tu swój własny wątek, co więcej, są one nieliniowe, toteż w zależności od dokonywanych decyzji lub postawy podopiecznego może on pójść w jednym z dwóch możliwych kierunków.Inne tryby Survival oraz Mission Mode. Ten pierwszy przywodzi oczywiście na myśl podobne tryby z innych bijatyk, ale zmagania w nim urozmaicają elementy systemu rozwoju (wybranej postaci możemy bowiem ulepszać parametry). Mission Mode z kolei to swoiste wyzwania. Mamy tu do czynienia z walkami, które stawiają przed nami mniej lub bardziej wydumane wytyczne, a my musimy je zrealizować.

Wideo - Guilty Gear 20th Anniversary Pack

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper