Five Nights at Freddy's 4: The Final Chapter

Five Nights at Freddy's 4: The Final Chapter

7,2
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
XONE -
NS -
PC 7.5
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Scott Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Horror
Premiery
Świat:
23.07.2015
Producent:
Scott Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Horror
Premiery
Świat:
23.07.2015

Five Nights at Freddy's 4: The Final Chapter - opis gry

Five Nights at Freddy's 4 to czwarta odsłona niezwykle popularnego cyklu spod dłuta Scotta Cawthona Five Nights at Freddy's, czyli point 'n' click'owego indie horroru. Seria stała się sławna dzięki licznym zagadkom, tajemniczej fabule (tajemniczej, choć nie rewelacyjnej), a także rozgłosie jaki zapewnili Youtuberzy. 

Najnowsza odsłona tej serii nie wystaje, aż tak bardzo przed szereg względem mechaniki gry. Dalej naszym zadaniem jest kontrolowanie dwóch korytarzy po obu stronach pokoju (akcja gry dzieje się w domu)  poprzez świecenie latarką czy zamykanie drzwi (tym razem jednak nie tracimy energii w ogóle). Do ochrony mamy także łóżko, które znajduje się za naszymi plecami, oraz szafkę znajdującą się naprzeciwko nam. Grając jako dziecko musimy przetrwać w ten sposób od godziny 12 w nocy do godziny 6 rano odganiając tym samym straszaki takie jak Freddy, Foxy, Chica, czy Bonnie.  

Pomiędzy każdą nocą uczestniczymy w prostych minigierkach stylizowanych na gry z retro konsol. Stanowią one uzupełnienie fabuły, gdyż w przeciwieństwie do poprzednich odsłon w trakcie nocy nie dostajemy powiadomień od tajemniczej osoby dzwoniącej do nas. Fanatycy serii będą je analizować godzinami, aby rozwiązać sekret (prawdopodobnie) ostatniej części tego cyklu - dla reszty to będzie jedynie ciekawostka.

Nowością jest również pominięcie 2-óch godzin z nocy jeśli poprawnie wykonamy minigierkę "Fun with Plushtrap" polegającą na zatrzymaniu Springtrapa (znanego z FNaF 3) na "iksie" znajdującym się na podłodze. W przypadku jednak gdy próba się nie powiedzie, będziemy musieli zaczynać ponownie od północy.

Tak mniej więcej prezentuje się najnowsze dzieło Scotta Cawthona. Niespecjalna z punktu widzenia osoby z zewnątrz, charakterystyczna dla tego twórcy (gra pierwotnie miała się ukazać 31 października 2015 roku w Halloween, następnie premiera została oficjalnie przełożona na 8 sierpnia po czym bez większego szumu... gra została udostępniona na platformie Valve - Steam w nocy 23 lipca, to jest ruch na jaki nie pozwoliłby sobie żaden wydawca pokroju Ubisoft, czy Electronic Arts).  Five Nights at Freddy's 4 wyszło na komputery osobiste, a także urządzenia mobilne z systemem iOS, Android i Windows Phone. Czy FNaF 4 będzie ostatnim rozdziałem tej serii? Tego póki co nie wiemy. 

Wideo - Five Nights at Freddy's 4: The Final Chapter

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper