Cyber Shadow

Cyber Shadow

8,3
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 9.0
PC 7.5
PS4 7.5
XONE 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mechanical Head Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
26.01.2021
Europa:
26.01.2021
Producent:
Mechanical Head Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
26.01.2021
Europa:
26.01.2021

Cyber Shadow - opis gry

Cyber Shadow to dwuwymiarowa gra akcji wyprodukowana przez Mechanical Head Studios i wydana przez Yacht Club Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Cyber Shadow

Gra nie stawia dużego nacisku na fabułę. Głównym jej bohaterem jest Shadow, cyborg-ninja, którego wybudza potężna eksplozja doprowadzająca do zrównania z ziemią fikcyjnego Mekacity. Shadow wkrótce dowiaduje się, że jego mistrz i pobratymcy z klanu znajdują się w niebezpieczeństwie, w związku z czym zmuszony jest ruszyć im z odsieczą.

Rozgrywka - Cyber Shadow

Produkcja Mechanical Head Studio czerpie inspiracje z gier ze sprzętów 8-bitowych, zwłaszcza Ninja Gaiden, ale też Castlevania czy Mega Man. Nasz podopieczny na początku swojej przygody dysponuje bardzo ograniczonym wachlarzem możliwości - skokiem i atakiem mieczem, z czasem jednak (po zakończeniu konkretnych plansz bądź zadań) umiejętności dochodzi więcej, jak ciskanie shurikenami czy atak wystrzeliwującymi w górę płomieniami. Niektórych z bardziej przydatnych technik wymagają punktów SP, których zasoby odnawiamy gromadząc niebieskie klejnoty.

Oprócz zdolności typowo ofensywnych starć pojawiają się również te o innym zastosowaniu: podwójny skok, dash czy możliwość odbijania pocisków nieprzyjaciół. Możemy także tymczasowo usprawniać miecz głównego bohatera, np. po to, by jego ataki miały większy zasięg działania. 

Kampania składa się z dziesięciu plansz (każdy level to zwykle dwa starcia z bossami). Cyber Shadow posiada stosunkowo wysoki poziom trudności charakterystyczny dla tytułów 8-bitowych, przy czym w grze zaimplementowano także kilka współczesnych patentów, jak nieograniczona liczba żyć, a także specjalne punkty, w których za zebrane pieniądze można nabyć przedmioty ułatwiające zmagania. 

Wymagania sprzętowe - Cyber Shadow

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows XP SP3
  • Procesor: 2.0GHz, 32-bity
  • Pamięć: 1 GB RAM
  • Karta graficzna: ATI Radeon X1300 / Nvidia GeForce 6600 GT / Intel HD 3000
  • Miejsce na dysku: 250 MB dostępnej przestrzeni

Wideo - Cyber Shadow

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper