Forever Kingdom

Forever Kingdom

5,8
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
21.06.2001
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
21.06.2001

Forever Kingdom - opis gry

Forever Kingdom jest grą RPG wyprodukowaną przez studio From Software na PlayStation 2. Tytuł jest prequelem Evergrace. Premiera odbyła się 2001 roku, Forever Kingdom nigdy nie wydano oficjalnie w Europie.

Akcja rozgrywa się bezpośrednio przed wydarzeniami ukazanymi w Evergrace. Głównym bohaterem jest Darius, który pewnego dnia traci rodziców zamordowanych przez wynajętych siepaczy. Znika także jego najlepsza przyjaciółka. Chłopak nie ma innego wyjścia jak tylko wyruszyć w podróż po kontynencie Edinbury, by poznać prawdę o tragicznych wydarzeniach i pomścić bliskich.

 

Walka w Forever Kingdom toczy się w czasie rzeczywistym. Gracz kontroluje tylko jedną postać, za resztę odpowiada AI, choć istnieje możliwość przełączanie się między podopiecznymi. Wszyscy do dyspozycji mają specjalne umiejętności zwane Palmira Actions, które podpięte są pod trzy przyciski pada. Odpalając je można tworzyć combosy.

 

Forever Kingdom ma dwie cechy szczególne. Za sprawą systemu Soul Bind,  który fabularnie wyjaśniono klątwą, trójka kierowanych przez nas postaci dzieli ten sam pasek HP, tzn. atak wymierzony w jedną postać odczuwają wszyscy. Analogicznie z leczeniem. Druga rzecz dotyczy systemu rozwoju. W grze nie ma poziomów doświadczenia. Bohaterowie wyuczają się zdolności poprzez upgrade ekwipunku. Rozwiązanie to znacząco rozszerza zakres możliwości w dziedzinie personalizacji własnego zespołu, choć z drugiej strony wymaga także znaczących nakładów pieniężnych.  

 

Gra uchodziła za postęp względem Evergrace, jednak jej oceny nie były powalające. Przeważnie oscylowały w granicach 7/10.

Wideo - Forever Kingdom

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper