Football, Tactics & Glory

Football, Tactics & Glory

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 5.0
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
CREOTEAM
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.06.2018
Europa:
01.06.2018
Producent:
CREOTEAM
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.06.2018
Europa:
01.06.2018

Football, Tactics & Glory - opis gry

Football, Tactics & Glory to gra strategiczna poświęcona piłce nożnej, której unikalną cechą jest turowa rozgrywka. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Za jego produkcję odpowiadało CREOTEAM.

Produkcja CREOTEAM z zupełnie nowej strony stara się ugryźć gatunek menedżerów piłkarskich. W grze do wyboru otrzymujemy ligi z ponad pięćdziesięciu krajów, przy czym zaznaczyć warto, że możemy wybrać sobie ekipę już istniejącą lub stworzyć własną od podstaw. Gdy już podejmiemy decyzję, spadamy na samo dno - do najniższej klasy rozgrywkowej w wyniku pewnego nieopisanego skandalu. Naszym zadaniem jest więc powrócić na szczyt.

Na pierwszy rzut oka Football, Tactics & Glory nie odbiega od klasyki gatunku. Rozgrywkę można tu podzielić w zasadzie na dwie części. Z jednej strony mamy więc szeroko pojęte planowanie: ustalanie składów, formacji, wyznaczanie zawodnikom pozycji na boisku, werbowanie nowych piłkarzy, pozbywanie się tych niepotrzebnych, wysyłanie skautów mających wyławiać talenty itd. 

Z drugiej jest sam mecz. Tutaj jednak -- w odróżnieniu od innych menedżerów piłkarskich -- nie oglądamy rywalizacji piłkarzy, na którą mamy ograniczony wpływ, tylko wybieramy komendy dyrygujące piłkarzami. Nasi podopieczni mogą przebiec pewien dystans, podać, strzelić, wykonać odbiór itd. Na strzelenie gola mamy trzy tury. Jeśli nam się nie uda ta sztuka, wówczas piłkę przejmuje rywal. Co warto dodać, o skuteczności zagrań zawodników decydują ich parametry.

Oprócz trybu kariery gra oferuje także tryb swobodny, w którym nie musimy rozpoczynać zmagań od najniższej ligi, oraz multiplayer dla dwóch osób.

Football, Tactics & Glory nie posiada licencji, w związku z czym nazwiska piłkarzy są pozmieniane.

Wideo - Football, Tactics & Glory

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper