Flockers

Flockers

5,0
8 oceny

Ocena wg platformy:

PC 4.0
PS4 5.0
XONE 7.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team 17
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
19.09.2014
Europa:
19.09.2014
Producent:
Team 17
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
19.09.2014
Europa:
19.09.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Flockers (PS4)
5.5
Recenzja: Flockers (PS4)
PS4

Flockers - opis gry

Flockers to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez brytyjskie studio Team 17, twórców popularnej serii Worms. Tytuł ukazał się na PC, urządzeniach przenośnych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Rozgrywka we Flockers przypominała kultowe Lemmings, jednak w produkcji Brytyjczyków pod naszą opiekę zostały oddane owce.

Fabuła - Flockers

Dalsza część tekstu pod wideo

Flockers ma pewien związek z serią Worms. Otóż owce w opisywanej tutaj grze muszą uciec przed podłym losem, którym jest bycie amunicją na wojnie (w potyczkach robali właśnie taką odgrywały rolę). Żeby uciec ze szponów podżegaczy wojennych, muszą one pokonać liczne pułapki i niebezpieczeństwa, a my im w tym zadaniu pomożemy.

Rozgrywka - Flockers

Gra składa się z sześćdziesięciu poziomów ukazanych w stylu 2,5D. Na początku każdego otrzymujemy konkretną liczbie owiec, które musimy przeprowadzić do wyjścia. Oczywiście najlepiej jeśli będzie ich jak najwięcej (wówczas możemy spodziewać się wyższej noty), ale na dobrą sprawę wystarczy tylko jedna podopieczna. Owce, podobnie jak lemingi, brną przed siebie całkiem bezrefleksyjnie, więc tylko od nas zależy, czy pójdą one na rzeź, czy zdołają się jednak uratować. Do dyspozycji mamy osiem opcji pomagających w zmaganiach, np. zdolność skoku czy budowania schodów. Co jednak warto podkreślić, nie zawsze zaczynamy ze wszystkim co potrzebne. Niezbędne narzędzia możemy też znajdować w trakcie przeprawy, jednak na uwadze musimy mieć, że ich ilość jest ograniczona, więc niegospodarne zarządzanie posiadanymi zasobami jest w stanie sprawić, że level trzeba będzie powtarzać. Gra potrafi być wymagająca. Niekiedy o porażce może zadecydować jeden niewłaściwy ruch, co jest tym bardziej znaczące, iż nie możemy robić pauzy. Dobre decyzje należy podejmować jak najszybciej, jeśli nie chcemy dopuścić do rzezi niewiniątek.

Poza podstawowymi poziomami gra nie oferuje wiele więcej. Dostępne są jeszcze bonusowe levele, na których musimy znaleźć śpiące owce, oraz sieciowe rankingi i pomniejsze atrakcje do odblokowania typu opcja pozwalająca zmienić kolor krwi podopiecznych.

Wideo - Flockers

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper