Five Nights at Freddy’s: Core Collection

Five Nights at Freddy’s: Core Collection

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
XONE -
NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Maximum Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror,   Kolekcje
Premiery
Świat:
12.01.2021
Europa:
12.01.2021
Producent:
Maximum Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror,   Kolekcje
Premiery
Świat:
12.01.2021
Europa:
12.01.2021

Five Nights at Freddy’s: Core Collection - opis gry

Five Nights at Freddy’s: Core Collection to kolekcja pięciu gier z serii Five Nights at Freddy’s przygotowana przez Maximum Games. Składanka ukazała się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. 

Pięć gier tworzących kolekcję to:

Five Nights at Freddy’s

Głównym bohaterem gry jest niejako Mike Schmidt, który zatrudnia się jako nocny stróż w restauracji Freddy Fazbear's Pizza. Wkrótce okazuje się jednak, że nie będzie to praca jak każda inna. Pięć maskotek, które za dnia zabawiają gości, w nocy grasuje po lokalu próbując dopaść ofiarę. 

Five Nights at Freddy’s opiera się na dość oryginalnych założeniach. Nasze zadanie jest proste: przeżyć pięć nocy. Jedna zmiana trwa sześć godzin (od północy do szóstej rano), czyli niecałe dziesięć minut w grze. Podczas rozgrywki nie mamy bezpośredniej kontroli nad głównym bohaterem. Zamiast tego musimy wykrywać maskotki, które próbują dotrzeć do naszej stróżówki. Do dyspozycji mamy przede wszystkim kamery, choć jakość oferowanego przez nich obrazu nie jest najwyższa.

Five Nights at Freddy’s 2

Druga odsłona Five Nights at Freddy’s opiera się na tych samych założeniach co pierwowzór, z tym że akcja toczy się przed wydarzeniami tam ukazanymi. Główny bohater to stróż pracujący w restauracji Freddy Fazbear's Pizza. Nie jest to praca jak każda inna. Każdej bowiem nocy ożywają maskotki, tzw. animatroniki, które za dnia zabawiają gości, zaś po zmroku -- z powodu pewnych niedopatrzeń konstruktorów -- przemieniają się w krwiożerczych morderców.

Five Nights at Freddy’s 3

Założenia rozgrywki nie uległy znaczącym zmianom względem poprzednich części, choć akcja Five Nights at Freddy’s 3 rozgrywa się trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w ‘jedynce’. Gra ponownie pozwala nam wejść w buty stróża, lecz ten tym razem pracuje w domu strachów Fazbear’s Fright, atrakcji, którą zainspirowały makabryczne wydarzenia wokół restauracji Freddy Fazbear's Pizza.

Five Nights at Freddy's 4: The Final Chapter

W czwartej części także nie zaszły rewolucyjne zmiany. 

Dalej naszym zadaniem jest kontrolowanie dwóch korytarzy po obu stronach pokoju (akcja gry dzieje się w domu)  poprzez świecenie latarką czy zamykanie drzwi (tym razem jednak nie tracimy energii w ogóle). Do ochrony mamy także łóżko, które znajduje się za naszymi plecami, oraz szafkę znajdującą się naprzeciwko nam. Grając jako dziecko musimy przetrwać w ten sposób od godziny 12 w nocy do godziny 6 rano odganiając tym samym straszaki takie jak Freddy, Foxy, Chica, czy Bonnie.  

Pomiędzy każdą nocą uczestniczymy w prostych minigierkach stylizowanych na gry z retro konsol.

Autor: Wafeg414

Five Nights at Freddy’s: Sister Location

Sister Location to spin-off serii. Tytuł rozkłada gameplayowe akcenty nieco inaczej. Tym razem na boczny tor zostały odstawione elementy survivalowe. Zamiast tego przemieszczamy się pomiędzy różnymi pomieszczeniami i próbujemy wykonać stawiane nam zadania.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper