Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light

Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.0
NES 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Intelligent Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
04.12.2020
Europa:
04.12.2020
Producent:
Intelligent Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
04.12.2020
Europa:
04.12.2020

Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light - opis gry

Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light to strategia turowa wyprodukowana przez studio Intelligent Systems i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na NES-ie (Famicomie) i Nintendo Switch. Jego zlokalizowana wersja ukazała się dopiero na tym drugim sprzęcie.

Fabuła - Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light

Dalsza część tekstu pod wideo

Shadow Dragon and the Blade of Light to pierwsza odsłona popularnej serii Fire Emblem, która pierwotnie nie ukazała się na Zachodzie (nie licząc remake’u z NDS-a). 

Fabuła kręci się wokół postaci Martha, księcia królestwa Altea i jednocześnie potomka Anriego, legendarnego bohatera, który w zamierzchłej przeszłości zdołał pokonać smoka Medeusa. Punktem wyjścia dla historii jest inwazja Dolhr, podczas której ginie ojciec Martha, jego siostra zostaje uprowadzona, a on sam zostaje skazany na wygnanie trafiając do kraju o nazwie Talys. Wraz z pomocą rycerza Jagena, miejscowej księżniczki Caedy i na początku paroma innymi osobami postanawia on jednak zdobyć święty miecz Falchion i tym sposobem rozpocząć długi marsz zmierzający do odbicia Altei.

Rozgrywka - Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light

Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light to jedna z najważniejszych gier dla gatunku strategii turowych. Tytuł wyznaczył zasady, które w wielu obszarach wciąż pozostają aktualne.

Bitwy toczą się na mapach pokrytych mniejszymi kwadratowymi polami, po których poruszają się jednostki nasze i naszego przeciwnika. W trakcie kampanii zwerbować możemy dwadzieścia pięć postaci, a te reprezentują różne klasy (jest ich ponad dwadzieścia), co wpływa na ich parametry, umiejętności, możliwości (jak korzystanie z wierzchowców) etc.

Gdy podczas starcia zetkną się dwie wrogie jednostki, dochodzi do wymiany ciosów. Za wykonaną czynność otrzymujemy punkty doświadczenia, a jeśli zdobędziemy ich sto, postać wbije na wyższy level. Na mapach znajdziemy miasta i wioski, w nich zaś sprzedawców, u których można uzupełnić zapasy lub nabyć ekwipunek. Rzecz o tyle istotna, gdyż oręż z czasem niszczeje.

Oryginalnym jak na swoje czasy rozwiązaniem jest permadeath. Otóż postać, która polegnie na polu bitwy, przepada na dobre. Śmierć Martha oznacza natomiast definitywny koniec zmagań.

Wersja na Nintendo Switch oferuje kilka nowości uprzystępniających rozgrywkę, np. opcję pozwalającą cofnąć turę. 

Wideo - Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper