Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

7,7
60 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.9
PS4 7.7
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
70 godzin
Premiery
Świat:
23.03.2018
Europa:
23.03.2018
Polska:
23.03.2018
Producent:
Level-5
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
70 godzin
Premiery
Świat:
23.03.2018
Europa:
23.03.2018
Polska:
23.03.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom (PS4)
7.5
Recenzja: Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - opis gry

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Level-5 i wydana przez Bandai Namco Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One. Jest on kontynuacją Ni No Kuni: Wrath of the White Witch, choć nie bezpośrednią.

Wbrew temu co mógłby sugerować tytuł Ni no Kuni II nie jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części. Akcja rozgrywa się w tym samym świecie co poprzednik, lecz kilkaset lat później i skupia na perypetiach innych bohaterów. Punktem wyjścia dla opowieści są wydarzenia, do jakich dochodzi w mieście Ding Dong Dell. O władzę walczą tam dwie frakcje - kotów i myszy. Myszom udaje się przeprowadzić zamach stanu, który na własnej skórze odczuwa główny bohater, młody król Evan Pettiwhisker Tildrum, który musi uciekać ze swojego królestwa. Pomaga mu w tym Roland, tajemniczy przybysz z innego świata.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki druga część Ni no Kuni przypomina pierwowzór, choć tu i ówdzie zaszły też pewne mniej lub bardziej istotne zmiany. Fabuła jest liniowa, a między lokacjami przemieszczamy się korzystając z mapy świata (można także korzystać z pojazdów, jeżeli mamy do nich dostęp). Przeciwnicy widoczni są w trakcie eksploracji. Jeśli się z nimi zetkniemy, przenosimy się na planszę, gdzie toczy się walka. System jest zręcznościowy, każda z postaci dysponuje własnymi umiejętnościami, choć posiada też kilka standardowych ataków: słaby, mocny i na odległość, który zużywa MP (MP można zregenerować przedmiotami lub zadając obrażenia nieprzyjaciołom). Poza tym można też blokować i wykonywać uniki.

Ni no Kuni 2 posiada także swoje “pokemony”, podobnie zresztą jak część pierwsza. Tym razem nazywają się one jednak higgledie. Mogą nam one na różny sposób pomagać w trakcie starć, co więcej, można je również rozwijać.

Na uwagę zasługują także dwie minigry. Pierwsza to prosta strategia czasu rzeczywistego, w której korzystamy z czterech rodzajów jednostek. Każda z nich ma określone wady i zalety działające na zasadzie papier-nożyce-kamień. Druga to budowa królestwa. Możemy rozbudowywać różne jego części, co wiąże się z wieloma korzyściami.

Oficjalnie pierwsza część Ni no Kuni była wspólnym przedsięwzięciem Level-5 i cenionego studia Ghibli. Druga już nim jest, lecz mimo to zaznaczyć warto, iż przy produkcji brali udział między innymi rysownik Ghibli Yoshiyuki Momose oraz kompozytor muzyki Joe Hisaishi.

Wideo - Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper