Divinity II: The Dragon Knight Saga

Divinity II: The Dragon Knight Saga

7,8
24 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Larian Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
70 godzin
Premiery
Świat:
12.11.2010
Europa:
12.11.2010
Polska:
12.11.2010
Producent:
Larian Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
70 godzin
Premiery
Świat:
12.11.2010
Europa:
12.11.2010
Polska:
12.11.2010

Divinity II: The Dragon Knight Saga - opis gry

Divinity II: The Dragon Knight Saga to RPG akcji stworzone przez Larian Studios z myślą o Xbox 360. Tytuł został wydany na rynku europejskim w listopadzie 2009 roku. W 2011 roku na rynku pojawiła się rozszerzona i lepiej dopracowana wersja Director's Cut, która zawiera dodatek "Flames of Vengeance". 

Pakiet znany jest na rynku pod tytułem Divinity II: The Dragon Knight Saga. Jednym z najważniejszych elementów, które zostały dopracowane w reedycji jest płynność animacji.  Najważniejszą atrakcją Divinity II jest możliwość przełączania się między zwykłym bohaterem, a smokiem. W normalnym trybie działania gracz steruje wojownikiem, ukazywanym z perspektywy TPP i prowadzi potyczki w czasie rzeczywistym, w tradycyjnym stylu action RPG. Po przemienieniu się w uskrzydlonego gada gracz prowadzi starcia w powietrzu i może swobodnie eksplorować świat gry.
Dalsza część tekstu pod wideo
 
Na gameplay Divinity II składa się eksploracja świata gry, wykonywanie questów, interakcja z NPC-ami oraz walka z napotykanymi potworami. W grze gracz może rozwijać ekwipunek, a także inwestować punkty doświadczenia w wybrane zdolności specjalne. W trakcie dialogów można wybierać wypowiedzi z listy kilku możliwych opcji. W grze występuje kilka różnych rodzajów "craftingu" - m.in. alchemi, albo nekromancja, która pozwala na przywoływanie nieumarłego pomocnika, którego charakter gracz może samodzielnie określać. Akcja Divinity II rozgrywa się w świecie Rivellon, znanym z Divine Divinity (PC). Przygoda w grze rozpoczyna się od treningu Dragon Slayera, którego zadaniem jest wytrzebienie ostatnich przedstawicieli gatunku smoków. Szybko okazuje się jednak, że protagonista nawiązuje tajemniczy kontakt ze stworami, na które miał polować, co odmienia kompletnie jego losy.
 
Twórcy Divinity II wykorzystali silnik Gamebryo, który napędzał świat Obliviona oraz Fallout 3. Niestety Larian nie poradziło sobie dobrze z optymalizacją kodu swojego tytułu. Problemem okazał się kiepski framerate wersji gry na X360. Dopiero przy okazji The Dragon Knight Saga dopracowano kwestię płynności animacji. Pomimo usprawnionej grafiki krytycy wskazywali na to, że oprawa wizualna gry nie robi dużego wrażenia. Gra mimo wszystko nadrabiała te niedociągnięcia rozległą skalą lokacji (która potrzebna była do sekwencji lotu smoków). Chwalono również fabułę, system walki, a także pomysł przemieniania się skrzydlatego gada. Rewelacyjnie wypadła oprawa muzyczna, z bardzo mocnymi kompozycjami Kirilla Pokrovsky'ego.

Wideo - Divinity II: The Dragon Knight Saga

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper