FIFA 12

FIFA 12

6,9
271 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.9
PS3 7.4
X360 7.5
Wii 3.7
PSP 5.1
3DS 4.9
DS 4.4
Mobile 3.2
PS2 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Canada
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
70 godzin
Liczba graczy:
22
Premiery
Świat:
27.09.2011
Europa:
27.09.2011
Polska:
30.09.2011
Producent:
EA Canada
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
70 godzin
Liczba graczy:
22
Premiery
Świat:
27.09.2011
Europa:
27.09.2011
Polska:
30.09.2011

Recenzja redakcji

Recenzja: FIFA 12 (PS3)
9.0
Recenzja: FIFA 12 (PS3)

FIFA 12 - opis gry

FIFA 12 jest grą sportową traktującą o piłce nożnej, stworzoną przez studio EA Canada i wydaną przez Electronic Arts we wrześniu 2011 roku. FIFA 12 ukazała się praktycznie na wszystkie platformy do gier, są to jednak uboższe wersje niż edycja na PS3 i X360.

Gry z serii FIFA pojawiają się rok w rok w okresie jesiennym, niosąc ze sobą większe lub mniejsze zmiany w stosunku do edycji sprzed roku. To, co zawsze jest wspólne dla każdego piłkarskiego tytułu spod dłuta Electronic Arts, to licencja, czyli element, który praktycznie od samego początku zaniedbuje konkurencja z Konami. W przypadku FIFY 12 producent po raz kolejny stanął na wysokości zadania, gdyż gracz może rozegrać mistrzostwa w kilkudziesięciu krajach, doliczając do tego również krajowe puchary. Zdecydowanie słabiej przedstawia się sytuacja z drużynami reprezentacyjnymi, gdyż nie jest ich wiele, poza tym nie można rozegrać turnieju innego niż towarzyski. Mimo to gry z tej serii od zawsze stawiają na rozgrywki ligowe, a na tym polu licencja obejmuje nawet mało znane kluby i anonimowych dla większości piłkarzy. Nie zabrakło też polskiej Ekstraklasy, jednak ze względu na brak licencji nazwy zespołów zostały zmieniony.

Rozgrywka w FIFA 12 może nie rewolucjonizuje sprawdzonej formuły, jednak pod pewnym względem zmienia bardzo dużo w stosunku do wszystkich części, jakie pojawiły się na PlayStation 3 i Xboksie 360. Największym novum jest oczywiście zmodyfikowany system gry w defensywie, nazwany przez dewelopera Tactical Defending. Dzięki temu gra w obronie zmieniła się nie do poznania. We wcześniejszych odsłonach FIFY wystarczyło trzymać przycisk odpowiedzialny za pressing i bez większych problemów odbierało się piłkę nawet najlepszym dryblerom. Z rzeczywistością wiele wspólnego to nie miało. Tym razem jest dużo, dużo trudniej. Poza tym zmniejszono wysokie wcześniej tempo meczów, ograniczono efektywnosć rajdów skrzydłami oraz poprawiono system strzałów.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Nowością jest też Impact Engine - nowy silnik odpowiadający za fizykę i kolizje zawodników, dzięki czemu przepychanki i animacje upadków wyglądają teraz bardziej realistycznie. Z kolei dzięki systemowi Personality Plus udało się odzwierciedlić umiejętności największych gwiazd piłki nożnej oraz ich zachowanie na boisku. W kwestii trybów zabawy wieloosobowej, produkcja Elektroników tradycyjnie oferuje mnóstwo opcji.

Najmniejsze zmiany względem „jedenastki” zaszły z pewnością na polu oprawy audio-video. FIFA 12 działa na tym samym silniku, co poprzednia część, przez co zmiany, jakie można dostrzec, są co najwyżej kosmetyczne. Gra opatrzona została polskim komentarzem, za który odpowiada duet Dariusz Szpakowski - Włodziemierz Szaranowicz.

Wideo - FIFA 12

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper