EyePet

EyePet

6,4
44 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.4
PSP 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Studios London / Playlogic
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
PS Eye,   Symulator życia,   PS Move
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
23.10.2009
Europa:
23.10.2009
Polska:
28.10.2009
Producent:
SCE Studios London / Playlogic
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
PS Eye,   Symulator życia,   PS Move
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
23.10.2009
Europa:
23.10.2009
Polska:
28.10.2009

Recenzja redakcji

Recenzja: EyePet (PS3)
9.0
Recenzja: EyePet (PS3)

EyePet - opis gry

EyePet to tytuł, w którym można nawiązywać interakcje z wirtualnym zwierzakiem, podobnym do gremlina. Pozycja pojawiła się najpierw w 2009 roku na PlayStation 3. W 2010 roku na rynku wylądowała edycja kompatybilna z PlayStation Move oraz wersja gry przeznaczona na PlayStation Portable.

London Studio i Playlogic Game Factory stworzyły tytuł, w którym można wchodzić w interakcje z tytułowym zwierzakiem. Głównym narzędziem zabawy jest tutaj PlayStation Move, które pozwala m.in. na uwzględnianie prawdziwych osób oraz przedmiotów w świecie gry (na zasadzie rzeczywistości rozszerzonej). Dla przykładu gracz może np. postawić dany przedmiot przed obiektywem kamery, a EyePet zarejestruje obiekt w swoim środowisku i będzie z nim wchodził w interakcje. Zwierzak reaguje również na takie działania gracza, jak rzucanie piłką (EyePet np. odskakuje w takiej sytuacji, by nie zostać uderzony przedmiotem, a później biegnie za nim). 
 
Przyjaznego gremlina można również karmić rozmaitym jedzeniem oraz bawić się przy mini-gierkach (przykładowo: wędkowanie, żeglowanie, kierowanie samochodem, skakanie na trampolinie). Gracz ma również istotny wpływ na wygląd swojego milusińskiego - decydować można o ubiorze i akcesoriach, w które przywdziane jest wirtualne zwierze. Obowiązkiem gracza jest dbanie o EyePeta - trzeba go m.in. kąpać, czesać, karmić czy uczyć komend głosowych.
 
Recenzenci docenili pomysłowość gameplayu EyePet (rzeczywistość rozszerzona - możliwa za sprawą PlayStation Move), ale zganili grę za trochę zbyt długie loadingi i słabe sterowanie w minigierkach. Problemem okazała się również mocno ograniczona ilość wyzwań i sposobów interakcji z wirtualnym pupilem. Wg dziennikarzy tytuł po kilku godzinach stawał się po prostu nudny. Średnia ocen gry wyniosła 7/10 - ze wskazaniem na fakt, że EyePet to pozycja przeznaczona dla najmłodszych graczy.

Wideo - EyePet

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper