Extinction

Extinction

2,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 3.5
XONE 2.0
PC 1.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Iron Galaxy
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
10.04.2018
Europa:
10.04.2018
Producent:
Iron Galaxy
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Premiery
Świat:
10.04.2018
Europa:
10.04.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Extinction (PS4)
5.0
Recenzja: Extinction (PS4)
PS4

Extinction - opis gry

Extinction to gra akcji wyprodukowana przez amerykańskie studio Iron Galaxy i wydana przez Maximum Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Produkcja Iron Galaxy sporo czerpie z takich gier jak Shadow of the Colossus oraz z mangi/anime Attack on Titan. Akcja rozgrywa się w świecie, w którym ludzkość toczy walkę o przetrwanie z Ravenii, potężnymi (także gabarytowo) istotami, które pojawiły się niespodziewanie po wielu latach i w trakcie swojego niszczycielskiego pochodu przetrzebiły niemal wszystkie kraje. Z wyjątkiem jednego - królestwa Dolorum. My wcielamy się tu w Sentinela, członka specjalnego oddziału zdolnego jako jedyny powstrzymać zagrożenie, a co z tym idzie uratować ludzkość przed całkowitą zagładą.

Podczas rozgrywki wykonujemy różne misje, które najczęściej sprowadzają się właśnie do eliminowania wspomnianych Ravenii oraz ratowania bezbronnych cywilów. Nasze zmagania żywo przypominają Attack on Titan, a zwłaszcza ‘grową’ adaptację przygotowaną przez Omega Force/Koei Tecmo. Pokonanie tutejszych “tytanów” nie jest rzecz jasna takie proste. Najpierw musimy pozbawić przeciwników części zbroi, kończyn lub nabić specjalny wskaźnik, co czynimy ratując ludzi. W ten sposób zyskujemy dodatkowe magiczne moce, które pozwalają łatwiej uporać się z mającymi wielką przewagę nieprzyjaciółmi (wspomnieć warto, iż mogą nas oni często zabić jednym uderzeniem). Na uwagę zasługuje również sposób przemieszczania się po planszach. Nasza postać rzecz jasna nie potrafi latać - zamiast tego korzysta z bata, którym można się chwytać niektórych elementów otoczenia (budynki mogą jednak zostać zniszczone, przez co możemy mieć utrudnione zadanie, a nawet nie zaliczyć misji).

Wraz z postępami otrzymujemy możliwość usprawniania zdolności naszej postaci. Oprócz zaś trybu fabularnego gra oferuje również Extinction Mode, czyli survival, gdzie zmagamy się z niekończącą falą przeciwników, oraz Custom Battles pozwalający nam tworzyć własne pola bitew, zadania itd.

Wideo - Extinction

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper