Two Point Hospital: JUMBO Edition

Two Point Hospital: JUMBO Edition

7,3
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 7.0
PS4 7.3
XONE 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Two Point Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
05.03.2021
Europa:
05.03.2021
Polska:
05.03.2021
Producent:
Two Point Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Premiery
Świat:
05.03.2021
Europa:
05.03.2021
Polska:
05.03.2021

Two Point Hospital: JUMBO Edition - opis gry

Two Point Hospital: JUMBO Edition to gra strategiczna wyprodukowana przez Two Point Studios i wydana przez firmę Sega. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. JUMBO Edition względem pierwowzoru oferuje wydane wcześniej rozszerzenia i nową zawartość.

Rozgrywka - Two Point Hospital

Dalsza część tekstu pod wideo

Two Point Hospital to gra bazująca na tych samych założeniach co wydany w 1997 roku Theme Hospital. Przy tworzeniu duchowego spadkobiercy tego klasyka brali nawet udział częściowo ci sami ludzie. Rozgrywka polega tu na zarządzaniu szpitalem: dbaniem o budżet, rozbudową, kupowaniem nowego sprzętu pozwalającego leczyć kolejne choroby, zatrudnianiu ludzi (nie tylko personelu medycznego) itd. Produkcja Two Point Studio zachowała przy tym pewne cechy pierwowzoru, jak humor. Na przykład choroby, na jakie cierpią odwiedzający nasz przybytek pacjenci, bywają kompletnie absurdalne: mogą mieć żarówkę zamiast głowy (taka choroba nazywa się po angielsku light-headedness), patelnię (pandemic) lub kubizm.

Opisany powyżej schemat jest rzecz jasna urozmaicany innymi atrakcjami. Jako dyrektor szpitala musimy na przykład dbać o dobre samopoczucie pracowników. Zapewnić im szkolenia umożliwiające rozwój, urlopy czy awanse. Wymaga to często pieniędzy, więc dbanie o zrównoważony budżet jest niezwykle ważne. Na uwagę zasługują również wyjątkowe przypadki, np. wizyta celebrytów. By sobie z nimi poradzić, potrzebujemy sprawnego działu public relations.

Nasze najważniejsze zadanie w Two Point Hospital to wyprowadzenie kilku szpitali na prostą. Pod koniec danego etapu jesteśmy oceniani. W zależności od tego, jak nam poszło, otrzymujemy od jednej do trzech gwiazdek (jedna wystarczy by móc przejść dalej). Potem bierzemy się za kolejny szpital, który wybieramy z mapy miasta. Kolejne przybytki wprowadzają nowe patenty utrudniające wyzwanie, np. zmienia się klimat, co sprawia, że niezbędna staje się klimatyzacja.

W grze są dwie waluty. Pierwsza to zwykła gotówka, druga to Kudosh. Otrzymujemy ją za wykonywanie specjalnych wytycznych, jak zrobienie dobrego wrażenia na VIP-ach. Kudosh pozwala odblokować rozmaite bonusy typu automaty Segi czy obrazy.

Nowości - Two Point Hospital: JUMBO Edition

Edycja JUMBO oferuje cztery rozszerzenia (nowe lokacje, choroby, sprzęt medyczny, utwory muzyczne itd.), paczki przedmiotów, remiksy, szablony (po raz pierwszy gracze konsolowi mogą tworzyć swoje szablony pokoi i dzielić się nimi przez internet), a także poprawki eliminujące bugi i glitche. 

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper