Nightmares from the Deep: The Cursed Heart

Nightmares from the Deep: The Cursed Heart

6,9
17 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.5
PS4 7.0
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Artifex Mundi
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
19.04.2012
Europa:
19.04.2012
Producent:
Artifex Mundi
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
19.04.2012
Europa:
19.04.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Nightmares from the Deep: The Cursed Heart (PS4)
8.0
Recenzja: Nightmares from the Deep: The Cursed Heart (PS4)
PS4

Nightmares from the Deep: The Cursed Heart - opis gry

Nightmares from the Deep: The Cursed Heart to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez polskie studio Artifex Mundi. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Historia gry opowiada o zmaganiach matki, której córkę porwał Henry Remington, niegdyś kapitan piratów, teraz żywy trup. Zasadniczo rzecz biorąc Nightmares from the Deep to przygodówka typu “hidden object”, w której rozchodzi się o to, aby znaleźć jakiś ukryty przedmiot. W rzeczywistości jednak produkcja Artifex Mundi oferuje więcej, dzięki czemu przypomina bardziej tradycyjne gry przygodowe.

Nasze zadanie nie sprowadza się tylko do wyszukiwania ukrytych przedmiotów na statycznych ekranach/ilustracjach. Bohaterka musi też stawić czoło innym wyzwaniom. Są to dla przykładu różnego rodzaju łamigłówki typu przestawianie przedmiotów, przygotowywanie specjalnego naparu, klecenie lalki voodoo lub strzelanie z armaty po to, żeby rozpirzyć drzwi do zamku. Odwiedzimy przy tym trochę zróżnicowanych miejscówek, jak muzeum, statek piracki czy tajemnicza wyspa.

To jednak też nie wszystko, bo do tego dochodzi również interakcja z innymi napotykanymi postaciami oraz poboczne zadanie polegające na zbieraniu monet. Nagrodą za trud jest więcej informacji lepiej objaśniających fabułę.

Z myślą o tych, którzy mają problem z tutejszymi zagadkami, twórcy przygotowali kilka rozwiązań. Pierwszy to system podpowiedzi. Możemy użyć go na dwa sposoby. Albo do otrzymywania podpowiedzi, które naprowadzają do celu stopniowo, albo do rozwiązywania łamigłówki. Drugi patent jest o wiele bardziej oryginalny - otóż jeśli nie chcemy skorzystać z podpowiedzi, a nie dajemy sobie rady z wyzwaniem, możemy rozegrać partyjkę mahjonga, popularnej chińskiej gry planszowej.

Wideo - Nightmares from the Deep: The Cursed Heart

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper