Encodya

Encodya

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 5.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Chaosmonger Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
05.11.2021
Europa:
05.11.2021
Producent:
Chaosmonger Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
05.11.2021
Europa:
05.11.2021

Encodya - opis gry

Encodya to przygodówka point-and-click wyprodukowana przez Chaosmonger Studio i wydana przez Assemble Entertainment. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Encodya

Dalsza część tekstu pod wideo

Encodya rozgrywa się w tym samym uniwersum co “Robot Will Protect You” i “Attack of the Cyber Octopuses” - dwa krótkometrażowe filmy autorstwa estońskiego studia Chaosmonger (ściślej jest rozwinięciem wątków tego pierwszego). Akcja rozgrywa się w siódmej dekadzie XXI wieku, w dystopijnym, cyberpunkowym Neo Berlinie. Główną bohaterką jest dziewięcioletnia dziewczynka Tina, którą opiekuje się sympatyczny robot SAM-53. Robot ten jest przy okazji depozytariuszem pewnej tajemnicy - kodu, który umieścił w nim zaginiony ojciec głównej bohaterki. Jego rola nie jest znana, jednakże ma go zamiar pozyskać burmistrz Berlina. By uprzedzić realizację tego celu, bohaterowie postanawiają sami odkryć prawdę o zamyśle ojca Tiny. 

Rozgrywka - Encodya

Pod względem rozgrywki Encodya to standardowa przygodówka point-and-click. Podczas zmagań możemy się przełączać pomiędzy postaciami - Tiną i pomagającym jej robotem. Nie jest to bez znaczenia. Tina ma dla przykładu niewielkie dłonie, co przydaje się przy niektórych zagadkach, z kolei SAM-53 rozumie rozmaite języki, łącznie z tym binarnym. Oprócz tego bohaterowie na swój sposób komentują też świat wokół. 

Trzon rozgrywki nie odbiega od gatunkowej formuły. Nasi podopieczni odwiedzają wiele lokacji w Neo Berlinie, gdzie mogą wchodzić w interakcje z różnorakimi obiektami i napotkanymi postaciami. Tutejsze łamigłówki często polegają na używaniu przedmiotów w odpowiednich miejscach (czasami poprzedza to konieczność ich połączenia); poza tym możemy również prowadzić konwersacje z NPC-ami, co przybiera formę wyboru opcji dialogowych.

Gra oferuje dwa stopnie trudności, łatwy i trudny. W tym pierwszym mamy dostęp do podpowiedzi i podświetlania obiektów, z którymi można wejść w interakcje.

Wideo - Encodya

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper