Memoranda

Memoranda

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bit Byterz
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
25.01.2017
Europa:
25.01.2017
Producent:
Bit Byterz
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
25.01.2017
Europa:
25.01.2017

Memoranda - opis gry

Memoranda to gra przygodowa point-and-click wyprodukowana przez studio Bit Byterz i wydana przez Digital Dragon Games. Tytuł ukazał się się na komputerach (Windows, Linux oraz macOS) oraz konsolach PS4, Xbox One i Switch.

Fabuła - Memoranda

Dalsza część tekstu pod wideo

Memoranda to przygodówka inspirowana realizmem magicznym oraz opowiadaniami popularnego japońskiego pisarza Harukiego Murakamiego. Akcja gry toczy się w niewielkim, spokojnym miasteczku zamieszkanym przez wiele mniej lub bardziej dziwnych postaci. Jest to dla przykładu weteran II wojny światowej oraz słoń, który pragnie stać się człowiekiem. Jest wśród nich także główna bohaterka, Mizuki. Wszyscy mieszkańcy miasteczka mają jedną cechę wspólną - coś utracili. Może to być imię, może to być mąż, a nawet zdrowie psychiczne. Wspomniana Mizuki cierpi akurat na częściową amnezję, a nasze zadanie polega na tym, by pomóc jej znaleźć lekarstwo na tę dolegliwość. Przeszkodzę w tych poszukiwaniach stanowić będzie między innymi pewien stary czerwonooki marynarz, który nawiedza Mizuki późną nocą.

Rozgrywka - Memoranda

Rozgrywka w Memoranda nie odbiega znacząco od klasycznych przygodówek point-and-click, a zwłaszcza tych z lat 90. Nasza podopieczna przemierza magiczne miasteczko i napotyka na swej drodze rozmaite barwne postacie, w tym również antropomorficzne zwierzęta. Tak samo jak w klasycznych przygodówkach, także i tutaj łamigłówki sprowadzają się do używania właściwych przedmiotów we właściwym miejscu (część jest swoją drogą bardzo abstrakcyjna). Poza tym możemy także rozmawiać z NPC-ami, choć twórcy nie zaimplementowali drzewek dialogowych.

W zmaganiach głównej bohaterce pomaga ‘memoranda’, jej dziennik, w którym zamieszcza informacje i zdjęcia pomagające radzić sobie z amnezją.

Wideo - Memoranda

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper