Ember

Ember

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 10.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
N-Fusion Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
09.09.2016
Europa:
09.09.2016
Producent:
N-Fusion Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
09.09.2016
Europa:
09.09.2016

Ember - opis gry

Ember to gra RPG wyprodukowana przez studio N-Fusion i wydana przez 505 Games. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach przenośnych oraz komputerach osobistych, a później trafił konsolę Nintendo Switch.

Ember to gra pod wieloma względami nawiązująca do klasyki gatunku RPG. Akcja rozgrywa się w świecie fantasy, w którym przejmuje kontrolę nad postacią cierpiącą na amnezję. Jak się okazuje, należy ona do Lightbringerów - strażników, którzy od zamierzchłej przeszłości strzegą istot zwanych “Embers”, a co z tym idzie - także pokoju na świecie. Niestety, wśród Lightbringerów dochodzi w końcu do rywalizacji dwóch frakcji (rebelianci zostają nazwani Darkbringerami), co kończy się wielką wojną. Jako jeden z niedobitków Lightbringerów musimy odzyskać utraconą pamięć, moce, a na końcu uratować świat.

Produkcja studia N-Fusion to pod względem rozgrywki uproszczona gra RPG, która została stworzona z myślą o osobach mogących dopiero zaczynać swoją przygodę z gatunkiem. Założenia na papierze nie odbiegają od tego, co znać możemy z innych tego typu gier. Nasza postać odwiedza różne fantastyczne miejscówki, gdzie konwersuje ze spotkanymi NPC-ami, walczy, wypełnia zadania fabularnie i opcjonalne (zwykle polegające na pokonaniu kogoś lub dostarczeniu przedmiotu we wskazane miejsce), werbuje do swojej drużyny nowych członków itd. Co warto dodać, po przybyciu do danej lokacji oznaczane są wszystkie obiekty, z którymi da się wejść w interakcje.

Walki toczą się w czasie rzeczywistym, lecz gra daje nam możliwość zrobienia pauzy w ich trakcjie. W Ember nie zaimplementowano niczego w rodzaju profesji, zamiast tego wachlarz posiadanych zdolności zależny jest od ekwipunku (w grze nie brakuje craftingu). System rozwoju to natomiast RPG-owy chleb powszedni - zdobywane punkty inwestujemy w jeden z czterech parametrów. W Ember nie ma drzewek z umiejętnościami.

Wideo - Ember

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper