Deru: The Art of Cooperation

Deru: The Art of Cooperation

5,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.0
PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ink Kit
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.11.2018
Europa:
07.11.2018
Producent:
Ink Kit
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
07.11.2018
Europa:
07.11.2018

Deru: The Art of Cooperation - opis gry

Deru: The Art of Cooperation to gra logiczno-zręcznościowa z rozgrywką nastawioną na multiplayer/współpracę. Za jej produkcję odpowiadało niezależne studio Ink Kit. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch.

Zasady gry są bardzo proste. Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad dwoma obiektami, czarnym i białym, które muszą współpracować, by poradzić sobie z najróżniejszymi wyzwaniami wymagającymi główkowania i zręczności. Naszym zadaniem jest doprowadzić oba obiekty do wyjścia (każdy ma swoje), w czym przeszkadzać będą przeszkody. Przede wszystkim są to czarne i białe strumienie wylewające się z różnych zakamarków ekranu. Te czarne może blokować biały obiekt, białe - czarny. Mając na względzie te przystępną zasadę, musimy przechodzić kolejne plansze. Gra, warto dodać, nie posiada żadnej fabuły.

Deru posiada bardzo łatwe sterowanie, dzięki czemu grać mogą nawet osoby, które nie mają zbyt wiele styczności z grami video. Do sterowania obiektem używamy gałki kontrolera. Grać możemy albo w pojedynkę (oboma ‘podopiecznymi’ kierujemy wówczas przy pomocy obu gałek) albo z drugą osobą w multiplayerze, choć zaznaczyć warto, że produkcja Ink Kit powstała z myślą przede o wszystkim o rozgrywce wieloosobowej. Z czasem zabawa zostaje urozmaicona dodatkowymi atrakcjami. Obiekt, którym kierujemy na początku, ma kształt trójkąta i nie posiada żadnych specjalnych zdolności, ale to ulega zmianie z czasem. Potem zmienia się w koło, co pozwala zmieniać kształt/masę obiektu, a na końcu w kwadrat, który jest w stanie rozpadać się na mniejsze kawałki. Łamigłówki na dalszych etapach są oczywiście trudniejsze, wymagając od nas korzystania z dostępnych środków/umiejętności. 

W Deru dostępnych jest ponad siedemdziesiąt poziomów umiejscowionych w pięciu światach.

Wideo - Deru: The Art of Cooperation

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper