Earthworm Jim HD

Earthworm Jim HD

7,4
25 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.5
X360 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gameloft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
09.06.2010
Europa:
09.06.2010
Producent:
Gameloft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
09.06.2010
Europa:
09.06.2010

Earthworm Jim HD - opis gry

Earthworm Jim HD to dwuwymiarowa platformówka, w której gracz kieruje poczynaniami jednej z ikonicznych postaci elektronicznej rozrywki - dżdżownicy Jima walczącego ze złem w swym specjalnym kombinezonie. Wersja HD to remaster gry wydanej w 1994 roku na Segę Genesis/Mega Drive. Za jej produkcję i wydanie odpowiada Gameloft.

Jim jest początkowo tylko zwykłą dżdżownicą, ale to ulega zmianie w momencie gdy z nieba spada kombinezon, który nadaje mu bardziej antropomorficznych kształtów i wyposaża w supermoce. Z zabawką wiążą się jednak też problemy, ponieważ nie jest bezpańska - po zgubę zgłaszają się wkrótce niezbyt przyjaźnie nastawieni jegomoście. Jim musi stawić im czoło, a gdzieś po drodze uratować także jakąś księżniczkę. Jakąś, bo nie bardzo wiadomo jak ma na imię.

Dalsza część tekstu pod wideo

Earthworm Jim to klasyczna sidescrollowana platformówka z elementami shmupa - gracz kierując tytułowym bohaterem musi unikać przeszkód i zestrzeliwać czyhających na niego przeciwników. Nasz podopieczny używa jednak nie tylko spluwy, ale również swojego dżdżownicowatego ciała, którym potrafi wysmagać nieprzyjaciela lub np. złapać się elementu otoczenia, by przeskoczyć nad rozpadliną. Twórcy przygotowali poziomy o rozmaitym charakterze - niektóre wymagają od nas, aby po prostu przejść z punktu A do B, ale są też i inne. Podczas jednego z nich musimy np. przeprowadzić Petera Puppy’ego przez liczne niebezpieczeństwa, innym razem ścigamy się używając rakiety. Od czasu do czasu pojawiają się ponadto bossowie.

Z remastera wyrzucono dwa poziomy, ale dodano za to trzy inne, nowego bossa oraz nieobecne w pierwowzorze poziomy trudności. Największą zmianą jest jednak obecność co-opa dla czterech osób, w którym na graczy czeka piętnaście poziomów wypełnionych zagadkami i innymi atrakcjami.

Wideo - Earthworm Jim HD

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper