Earthworm Jim 2

Earthworm Jim 2

8,1
12 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
Wii -
PSone 8.0
GBA 8.0
SAT -
SNES 7.5
SMD 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Shiny Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
1995
Europa:
1996
Producent:
Shiny Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
1995
Europa:
1996

Earthworm Jim 2 - opis gry

Earthworm Jim 2 to gra platformowa opracowana przez Shiny Entertainment (za port na GBA odpowiadał SuperEmpire Interactive) wydawana głównie przez Interplay Productions oraz Virgin Interactive. Początkowo tytuł ukazał się na PlayStation, SNES, Sega Saturn oraz Sega Genesis/Sega Mega Drive. Później otrzymał konwersje na GBA, Windowsa oraz Wii (Virtual Console, oparta o wersję na SG).

Produkcja nie zmienia ogólnych założeń, tylko je modyfikuje zarówno w całości gry jak i jej poszczególnych etapach. Gracz kontroluje więc tytułowego bohatera i porusza się po mapach 2D, gdzie nie tyle skacze po platformach, co walczy/unika przeciwników - wszystko to ze znanym z poprzednika humorem. Z tym tytułem gracz może zapoznać się jedynie w pojedynkę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła przedstawia dalsze losy Jima, dżdżownicy która pewnego dnia zostaje wciśnięta w kombinezon i przejmuje nad nim kontrolę. Tym razem wspólnie ze swoim towarzyszem Snotem wyruszają w podróż celem uratowania Princess What's-Her-Name od wymuszonego małżeństwa z Psy-Crow. W trakcie pełnej nietypowych zdarzeń podróży Jim trafi nie tyle na malownicze tereny, co na starych znajomych z poprzednich przygód.

Tytuł spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem ze strony prasy często będąc stawianym ponad pierwszą odsłonę cyklu - mowa tu o wersjach na SMD oraz SNES. Chwalono głównie sposób w jaki rozwinięto założenia pierwowzoru oraz zawarty w grze humor. Później wydane konwersje jak ta PlayStation czy GBA nie spotkała z tak przyjaznymi jak wspomniane wcześniej recenzjami, co było spowodowane głównie dość widocznymi rozbieżnościami względem wersji z 1995 roku - ta druga dodatkowo została mianowana przez GameSpot w kategorii najgorszej gry na tą platformę.

Wideo - Earthworm Jim 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper