Dynamite Cop

Dynamite Cop

7,1
13 oceny

Ocena wg platformy:

DC 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.05.1999
Europa:
14.10.1999
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.05.1999
Europa:
14.10.1999

Dynamite Cop - opis gry

Dynamite Cop to chodzona bijatyka wyprodukowana przez studio AM1 i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na automatach, a następnie został przeniesiony na Dreamcasta. Dynamite Cop to kontynuacja (choć nie fabularna) Die Hard Arcade z Saturna.

Jak to zwykle bywa w przypadku tego typu gier, fabuła jest tylko zapchajdziurą i pretekstem do podjęcia działań. Otóż córka prezydenta została porwana i obecnie przytrzymywana jest przez zakapiorów na luksusowym statku wycieczkowym (też zresztą porwanym). W Dynamite Cop wcielamy się w policjanta należącego do elitarnego oddziału, którego zadaniem jest odbić dziewczynę.

 

Akcja początkowo rozgrywa się na statku, ale w dalszej części gry odwiedzimy też wyspę oprychów. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki otrzymujemy trzy możliwości infiltracji do wyboru - to, na co się zdecydujemy, wpłynie nie tylko na poziom trudności, ale też na miejsca jakie odwiedzimy. Nasz podopieczny/podopieczna (łącznie trzy postacie) ma do dyspozycji ciosy ręką, nogą, rzuty, a także jest w stanie wykorzystać rozmaite bronie oraz elementy otoczenia, np. leżaki, sprej do włosów czy stalowe rurki. W grze pojawiają się ponadto sekcje zręcznościowe będące wczesną inkarnacją popularnych w późniejszych latach quick time eventów (qte).

 

Poza obijaniem facjat bandziorów w grze pojawia się też nieco zbieractwa. Przeczesując kolejne lokacje możemy się bowiem natknąć na różne grafiki prezentujące postacie z DC. W poszukiwaniach pomaga nam karta pamięci VMU, która reaguje gdy jesteśmy w pobliżu takiego bonusa. Inną atrakcją jest tryb Showdown będący wariację głównej kampanii. Czekają w nim na nas wyzwania polegające np. na przejściu gry bez otrzymania żadnych obrażeń.

 

Dynamite Cop posiada tryb multiplayer dla dwóch osób. Gracze mogą też odblokować grę Tranquilizer Gun, klasyka Segi z 1980 roku.
 

Wideo - Dynamite Cop

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych