Dungeon Siege III

Dungeon Siege III

Ocena wg platformy:

PC 6.7
PS3 6.8
X360 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Obsidian Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   RPG akcji
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
4
Premiery
Świat:
17.06.2011
Europa:
17.06.2011
Polska:
17.06.2011
Producent:
Obsidian Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   RPG akcji
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
4
Premiery
Świat:
17.06.2011
Europa:
17.06.2011
Polska:
17.06.2011

Recenzja redakcji

Recenzja: Dungeon Siege III (PS3)
7.0
Recenzja: Dungeon Siege III (PS3)

Dungeon Siege III - opis gry

Dungeon Siege III jest fabularną grą akcji stworzoną przez studio Obsidian Entertainment i wydaną przez japońską firmę Square Enix w czerwcu 2011 roku na komputery osobiste, PlayStation 3 oraz Xbox 360. Twórca serii, Chris Taylor, nie brał czynnego udziału w pracach nad grą, pełniąc jedynie funkcję konsultanta.

W Dungeon Siege III gracz po raz kolejny wraca do Ehb - królestwa, które po upadku Imperium Gwiazd stało się schronieniem i domem dla legendarnego 10. Legionu. Przez wieki legioniści wspierali monarchię, zapewniając pokój i bezpieczeństwo jej mieszkańcom. Wszystko zmieniło się wraz z zabójstwem króla. Obarczony winą Legion popadł w niełaskę, zaś państwem wstrząsnęła wojna domowa. Trzydzieści lat po tych wydarzeniach Ehb nadal pozostaje podzielone. Większość kraju znajduje się co prawda w rękach fanatyczki i buntowniczki Jeyne Kassynder, jednak na zachodzie wciąż jeszcze stacjonują siły wierne monarchii i niepełnoletniej królowej Roslyn. Podczas gdy obie strony przygotowują się do ostatecznej konfrontacji, na północy, w Rukkenvahl, zbierają się ostatni przedstawiciele zdziesiątkowanego w czasie wojny Legionu. Chcą odbudować organizację i przywrócić pokój. Gracz wciela się w jednego z nich.

Rozgrywka DS III przedstawia się dość podobnie, jak w większości tytułów z tego gatunku. Walki (zwłaszcza na wyższych poziomach trudności) wymagają pozostawania w ruchu, częstego stosowania uników, bloków, czarów leczniczych i co najmniej kilku różnych ataków. Są przy tym bardzo widowiskowe i emocjonujące. Niezależnie od wybranej postaci (a są ich cztery: specjalizujący się w walce na miecze syn ostatniego mistrza Legionu, Lucas, posługująca się bronią palną wiedźma Lescanzi, Katarina, mag Reinhart oraz Anjali, archontka potrafiąca w dowolnym momencie przemienić się z walczącej włócznią wojowniczki w żywy płomień), wachlarz umiejętności bojowych jest na tyle duży, że nie pozwala zbyt szybko znudzić się tytułem. Dla osób lubiących zabawę z liczbami i tabelkami twórcy udostępnili możliwość wzbogacania umiejętności bojowych o dodatkowe efekty, np. spowolnienie, podpalenie czy tymczasowe ogłuszenie.

Produkcja Obsidian Entertainment pod względem graficznym prezentuje się bardzo przyzwoicie. Mocnym punktem gry jest design świata oraz wrogów, a także wpadające w ucho utwory muzyczne.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Dungeon Siege III

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper