Dungeon Siege II

Dungeon Siege II

8,7
9 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gas Powered Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
16.08.2005
Europa:
02.09.2005
Polska:
23.09.2005
Producent:
Gas Powered Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
16.08.2005
Europa:
02.09.2005
Polska:
23.09.2005

Dungeon Siege II - opis gry

Dungeon Siege II to RPG akcji w rzucie izometrycznym wyprodukowane przez Gas Powered Games i wydane przez Microsoft Studios 16 sierpnia 2005 na terenie USA i 2 września na terenie Europy jedynie na PC z systemem Windows. Na terenie Polski, dzięki CD Projekt, produkcja pojawiła się 23 września 2005 roku - później tytuł otrzymał reedycję w ramach programu Fajna Cena, a także doczekał się wzbogaconej wersji. Ta wydana została jako Dungeon Siege II - Czarna Edycja.

Produkcja jest drugą częścią RPG-ów zapoczątkowaną w 2002 roku. Względem tej odsłony produkcja nie zmienia założeń, czyli jest to gra silnie inspirowana takimi tytułami jak Diablo/Wrota Baldura i osadzona w świecie fantasy, a deweloperzy skupili się na eliminacji błędów pierwszej odsłony. Tak więc zdecydowali się m. in poprawienie mechaniki rozgrywki, a dodatkowo także na unowocześnienie aspektów graficznych. Gracz może zapoznać się z tą produkcją oraz zmianami w rozgrywce rywalizacyjnej albo w kampanii dla pojedynczego gracza.

W ramach fabuły opowiedziana jest historia umiejscowiona w Arannie w momencie, gdy kierowana przez gracza postać oraz Drevin, jako najemnicy w armii Valdisa atakują kapliczkę driady. Bo wykonaniu zadania zostają oni zdradzeni w efekcie czego Drevin ginie, a protagonista traci przytomność. Jakiś czas później zostaje zbudzony przez driady, które decydują się go oszczędzić, a dawny przyjaciel staje się wrogiem. Co jest początkiem długiej historii od której wyniku zależą losy krainy.

Produkcja spotkała się z ciepłym odbiorem zyskując noty na średnim poziomie 80 procent. Dodatkowo produkcja została uhonorowana przez PC Gamer US tytułem najlepszego RPG 2005 roku.

Wideo - Dungeon Siege II

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper