Druidstone: The Secret of the Menhir Forest

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ctrl Alt Ninja
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
15.05.2019
Europa:
15.05.2019
Polska:
15.05.2019
Producent:
Ctrl Alt Ninja
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
15.05.2019
Europa:
15.05.2019
Polska:
15.05.2019

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest - opis gry

Druidstone: The Secret of the Menhir Forest to taktyczna gra RPG wyprodukowana przez Ctrl Alt Ninja, studio założone przez twórców serii Legend of Grimrock. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych.

Styl narracji Druidstone różni się nieco od tego z serii The Legend of Grimrock, przy której mieli okazję pracować założyciele studia Ctrl Alt Ninja. O ile tam mieliśmy do czynienia z fabułą minimalistyczną, tutaj nacisk na ten akurat element jest większy. Akcja rozgrywa się w tytułowym lesie Menhir, którego strzegą druidzi. W lesie zaczyna jednak dochodzić do bardzo niepokojących wydarzeń. Lider strażników, czyli archdruid, znika, a w wielu miejscach pojawiają się coraz częściej fioletowe torbiele roznoszące zepsucie i choroby. Jako jeden z druidów musimy stawić czoło temu zagrożeniu, nawiązując po drodze współpracę z potencjalnymi towarzyszami.

Druidstone, choć na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczna gra cRPG, w rzeczywistości bliżej do strategii. Starcia odbywają się na mapach pokrytych polami, po których poruszają się nasi podopieczni i ich przeciwnicy. Misje wybieramy z poziomu mapy świata. Są one nierzadko stosunkowo krótkie, przeważnie skupiając się rzecz jasna na walce, ale niektóre wymagają też rozwiązywania łamigłówek. W trakcie starć kontrolujemy trzy postacie, których umiejętności da się wraz z postępami rozwijać. Korzystanie z umiejętności i poruszanie regulują punkty AP.

Twórcy przygotowali 35 misji - ich przejście może zająć od 15 do 20 godzin. W przypadku każdej z nich mamy też do czynienia z opcjonalnymi wytycznymi, które mogą polegać np. na otworzeniu wszystkich skrzyń na planszy bądź zaliczenie zadania bez ofiar po naszej stronie. Uporanie się z tymi wyzwaniami nagradzane jest dodatkowymi pieniędzmi, klejnotami (usprawniają umiejętności) czy odblokowaniem nowych przedmiotów w sklepie. 

Po premierze udostępniony został edytor poziomów. 

Wideo - Druidstone: The Secret of the Menhir Forest

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper