Dragon Quest X

Dragon Quest X

7,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
NS -
PC 7.0
Wii U 9.0
Wii -
3DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   MMORPG
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
02.08.2012
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   MMORPG
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
02.08.2012

Dragon Quest X - opis gry

Dragon Quest X: Rise of the Five Tribes Online to gra MMORPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się pierwotnie na Wii, a później trafił także na Wii U, PS4, PC, Switch i Nintendo 3DS (ta ostatnia wersja dostępna była w chmurze).

Fabuła - Dragon Quest X Online

Trwający kilka godzin prolog nie wymaga połączenia z siecią. Grę rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci, która jest człowiekiem i mieszka wraz z rodzeństwem w wiosce Etene. Spokojne życie przerywa Nelgel, władca piekieł, w wyniku czego protagonistka (lub protagonistka) umiera, a jego dusza trafia do ciała przedstawiciela jednej z pięciu ras, który umarł w tym samym czasie. Pod światłym przewodem mędrca bohater wyrusza w długą i niebezpieczną podróż w celu odszukania i rozprawienia się z antagonistą.

Rozgrywka - Dragon Quest X Online

W odróżnieniu od poprzednich odsłon cyklu Dragon Quest X to gra MMORPG, choć -- jak wspomniano na wstępie -- prolog nie wymaga akurat połączenia z siecią. Założenia rozgrywki nie odbiegają od współczesnych RPG. Nasza postać (reprezentuje jedną z pięciu ras) eksploruje tutaj duży świat i wykonuje rozmaite zadania - zarówno te fabularne, jak i opcjonalne.

Przeciwnicy widoczni są w trakcie eksploracji, a po kontakcie z nimi przenosimy się na pole bitwy. W grze zaimplementowano zmodyfikowany system ATB, tj. specjalny wskaźnik odmierza czas zanim będziemy mogli wykonać ruch. Im szybsza jest dana postać, tym mniej będziemy musieli czekać. Co warto dodać, ataki nieprzyjaciół można przerywać, a gracze mogą formować trzyosobowe drużyny.

W Dragon Quest X umiejętności naszej postaci zależą od profesji, a te można wraz z postępami rozwijać. Oprócz zdolności przydatnych podczas walk w grze możemy pozyskać także takie, które nadają się w innych sytuacjach, jak obróbka drewna czy kowalstwo. 

Dragon Quest X Online wspierany był przez lata dodatkami, w tym również duzymi fabularnymi rozszerzeniami.

Wideo - Dragon Quest X

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper