Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi

Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi

6,4
41 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.5
X360 6.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Spike
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.10.2011
Europa:
28.10.2011
Polska:
28.10.2011
Producent:
Spike
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.10.2011
Europa:
28.10.2011
Polska:
28.10.2011

Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi - opis gry

Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi jest bijatyką 3D spod dłuta Spike, wydaną przez Namco Bandai w październiku 2011 roku na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Ultimate Tenkaichi jest piątą odsłoną Dragon Ball z podserii Budokai Tenkaichi, którą jest znana także posiadaczom PlayStation 2 oraz PSP.

Fabuła gry po raz kolejny opowiada tę samą historię, którą znamy z mangi Akiry Toriyamy oraz z serialu telewizyjnego. Wojownik rasy saiyan-jin, Son Goku, wraz z rodziną i przyjaciółmi zmuszeni są walczyć w obronie niebieskiej planety, do zagłady której doprowadzić chcą m.in. inni saiyan-jini, tyran Freezer, genetyczna hybryda Cell czy starożytny demon Majin Buu. Historia przedstawiona w Ultimate Tenkaichi obejmuje serie Z oraz GT, wliczając w to również wydarzenia znane z filmów kinowych i odcinków specjalnych. Sam początek, jak na serię DBZ, jest dość nietypowy, gdyż gracz wciela się w w ojca Goku, Bardocka, który rzuca wyzwanie samemu Freezerowi.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywka w Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi w dalszym ciągu przypomina tę z poprzednich części, jednak system walki został znacznie uproszczony. Gracz wciela się w jednego z wojowników i toczy pojedynek z oponentem na zniszczalnym terenie, obserwując akcję zza pleców postaci. Poza podstawowymi ciosami i mało skomplikowanymi kombinacjami, gracz korzysta ze specjalnych ataków poszczególnych fighterów na czele ze słynnym Kamehameha. Wówczas rozpoczyna się swoista minigierka, a sukces postaci uwarunkowany jest nie tylko zręcznością gracza, lecz również szczęściem. Spośród kilku dostępnych trybów, stopniem rozbudowania wyróżniają się Story Mode oraz online.

 

Oprawa graficzna Ultimate Tenkaichi stoi na zadowalającym poziomie. Wrażenie robią przede wszystkim dobrze zaprojektowane, częściowo zniszczalne areny, a także szczegółowe modele wojowników, jak żywo przypominające bohaterów anime. Namco Bandai jak zawsze pozostawiło wybór graczom w kwestii doboru ścieżki dialogowej, udostępniając oryginalny japoński dubbing oraz angielskie głosy.

Wideo - Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper