Dragon's Lair 3D: Special Edition

Dragon's Lair 3D: Special Edition

6,9
9 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS2 6.0
XBOX 6.4
GC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dragonstone
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
17.11.2002
Europa:
26.09.2004
Polska:
01.10.2004
Producent:
Dragonstone
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
17.11.2002
Europa:
26.09.2004
Polska:
01.10.2004

Dragon's Lair 3D: Special Edition - opis gry

Dragon’s Lair 3D: Special Edition to gra action-adventure wyprodukowana przez Dragonstone Software i wydana przez Ubisoft. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 2, Xbox oraz GameCube.

Produkcja Dragonstone opowiada na nowo historię znaną z kultowego Dragon’s Lair, które po raz pierwszy ukazało się w latach 80. i przez następne lata trafiało na wszelkie możliwe platformy do grania. Gra pozwala nam się wcielić Dirka, rycerza dzielnego, choć niespecjalnie lotnego. Jego zadaniem jest uratować księżniczkę Daphne. Została ona porwana przez złego smoka Singe na życzenie jeszcze bardziej złego czarnoksiężnika Mordroca.

W odróżnieniu od pierwowzoru z lat 80., który był interaktywnym animowanym filmem, Dragon’s Lair 3D to pełnoprawna gra action-adventure. Dirk walczy z nieprzyjaciółmi (w tym także z bossami), omija przeszkody, rozwiązuje łamigłówki itd. Przede wszystkim jednak ma swobodę ruchów - może eksplorować zamczysko czarnoksiężnika i inne miejscówki. Tu warto dodać, że główny bohater odwiedza też lokacje znane z oryginału (choć zostały one mniej lub bardziej zmodyfikowane).

Jeśli chodzi o mechanikę związaną z walką, Dirk tym razem dysponuje nie tylko mieczem. Ma też kuszę, którą może atakować przeciwników z większych odległości (a nawet przydaje się przy łamigłówkach), a także tak zwane “smocze esencje”, dzięki którym zdobywa on specjalne moce (najpierw jednak należy je odnaleźć). Podczas zmagań towarzyszy nam wskaźnik energii i many, które można ‘upgrade’ować’.

Zbierać można także skarby. Jest ich łącznie sto. Pozwalają one odblokować różne bonusy typu nieograniczoną ilość many czy skiny zmieniające wygląd głównego bohatera.

Wideo - Dragon's Lair 3D: Special Edition

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper