Double Dragon Neon

Double Dragon Neon

6,6
57 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 10.0
PS3 6.4
X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
WayForward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
2
Premiery
Świat:
12.09.2012
Europa:
12.09.2012
Producent:
WayForward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
2
Premiery
Świat:
12.09.2012
Europa:
12.09.2012

Recenzja redakcji

Recenzja : Double Dragon Neon (PS3/PSN)
7.0
Recenzja : Double Dragon Neon (PS3/PSN)

Double Dragon Neon - opis gry

Double Dragon Neon jest gra akcji z gatunku beat’em up stworzona przez studio WayForward Technologies i wydana pierwotnie przez Majesco Entertainment we wrześniu 2012 roku na PlayStation 3, Xboksy 360 oraz komputery osobiste. DDN jest remake’iem klasycznej chodzonej bijatyki z końca lat 80.

Historia w Double Dragon Neon prezentuje się niemal identycznie jak przed dwudziestu laty. Kobieta głównego bohatera o imieniu Marian zostaje porwana. My oczywiście czym prędzej wyruszamy na ratunek damie serca, a jako że jej adoratorów jest dwóch (na dodatek bliźniaków), to zwiastuje kłopoty. Pod zasłoną prostoty kryje się tutaj multum miłych smaczków, zamierzonych nawiązań do kina akcji klasy B, a wszystko to doprawione szczyptą ironii. Fabuła Double Dragon Neon stanowi pretekst do tego, aby gracz mógł rozpocząć przygodę, eliminując pod drodze setki przeciwników.

System walki, mimo że niczym specjalnym się nie wyróżnia, spełnia swoje zadanie.  Ręka, noga, chwyt, unik, bieg, special oraz skok, a do tego multum przedmiotów, to są wszystkie argumenty gracza, które odpowiednio wymieszane, dają przewagę nad oponentami. Nie ma tego wiele, ale za zebrane pieniędze oraz cenne kruszce z pokonanych bossów, możemy upgrade’ować niektóre atrybuty zwiększające chociażby siłę zadawanych obrażeń oraz Sosetsu, czyli wymyślne ataki specjalne, które mają swój oddzielny pasek energii. Umiejętności oraz Sosetsu jest po dziesięć do wyboru, z czego przy sobie na podorędziu możemy trzymać tylko po jedynym, jednak w każdej chwili możemy dokonać zmiany. Mocnym punktem gry jest możliwość przechodzenia kampanii w towarzystwie drugiego gracza, ale niestety tylko lokalnie.

Muzyka to jedna z największych zalet Double Dragon Neon, jednak pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę, jest najczęściej to, jak wizualnie prezentuje się dana gra. Produkcja WayForward Technologies w tym aspekcie wypada przeciętnie, choć nie można odmówić jej staroszkolnego uroku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Double Dragon Neon

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper