Stranded Deep

Stranded Deep

6,5
14 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS4 6.2
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Beam Team Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Survival
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.01.2015
Europa:
23.01.2015
Producent:
Beam Team Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Survival
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.01.2015
Europa:
23.01.2015

Stranded Deep - opis gry

Stranded Deep to gra action-adventure z naciskiem na survival wyprodukowana przez studio Beam Team Games. Tytuł ukazał się na PC, gdzie początkowo był dostępny w programie Early Access, a później trafił też na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

W Stranded Deep wcielamy się w rozbitka, który po katastrofie samolotu trafia na bezludną wyspę gdzieś na Pacyfiku. Naszym zadaniem jest następnie przeżyć w niezbyt sprzyjających warunkach.

Wyspa, na którą trafiamy, nie jest zamieszkana przez potwory, ale nie oznacza to bynajmniej, że nie czekają na nas inne niebezpieczeństwa. Przede wszystkim zmagamy się tu z naturą i bardzo ograniczoną ilością zasobów różnego typu. Zestaw wykonywanych przez nas czynności nie odbiega szczególnie od innych gier survivalowych: możemy eksplorować świat w poszukiwaniu potrzebnych przedmiotów, majsterkować i konstruować przydatne narzędzia, gotować, polować, zmagać się z miejscową fauną itd. Z czasem rozwijamy dodatkowe te zdolności. 

Motyw rozbitka na bezludnej wyspie ma oczywiście przełożenie na rozgrywkę. Podczas zmagań możemy zbudować dla przykładu szałas lub tratwę, która pozwoli nam eksplorować ocean, a co z tym idzie odwiedzać inne wyspy (te, swoją drogą, generowane są proceduralnie). Co więcej, w Stranded Deep można także nurkować, choć w takich przypadkach należy uważać na rekiny.

W grze zaimplementowano ponadto system zmiennych pór dnia i warunków pogodowych, a także dodano wskaźniki informujące nas o stanie zdrowia, poziomie głodu, pragnienia czy zmęczenia podopiecznego, na które należy mieć wzgląd. Developery z Beam Team Games nie zaimplementowali w swojej produkcji HUD-a, czyli graficznego interfejsu wyświetlającego użyteczne informacje. Zamiast tego możemy je przejrzeć rzucając okiem na zegarek naszej postaci.

Stranded Deep posiada tryb multiplayer. Dwie osoby mogą grać na podzielonym ekranie.

Wideo - Stranded Deep

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper