Dokapon Kingdom

Dokapon Kingdom

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

Wii -
PS2 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sting
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.07.2008
Europa:
26.03.2010
Producent:
Sting
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.07.2008
Europa:
26.03.2010

Dokapon Kingdom - opis gry

Dokapon Kingdom to gra będąca połączenie party-game i japońskiego RPGa. Za jej produkcję odpowiadało studio Sting. Tytuł ukazał się na PlayStation 2 i Wii, przy czym na Stary Kontynent oficjalnie trafiła tylko ta druga wersja.

Akcja dzieje się w tytułowym królestwie Dokapon, które pewnego dnia zostaje zaatakowane przez armię potworów. Król, zaniepokojony tą sytuacją, postanawia oddać swoje włości i rękę córki temu, kto podczas rywalizacji zdobędzie największy majątek. W tym momencie do akcji wkraczamy my.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Sting łączy cechy gry planszowej i RPG-a. Plansze wypełnione są polami. W zależności od tego jaka cyfra wypadnie nam podczas losowania, o tyle ruszy się nasz podopieczny. Kierunek, w którym podąży, wybieramy sami. Wylądowanie na żółtym polu lub zetknięcie się z rywalem wywołuje walkę, ale to nie wszystkie atrakcje. Niekiedy natkniemy się również na podróżnego kupca - w takim przypadku możemy albo wziąć udział w jakiejś minigrze, albo zaoferować swoje usługi, by wykonać zadanie poboczne.

Uczestnicy zabawy mają początkowo trzy profesje do wyboru, jednak z czasem ta liczba się zwiększa w zależności od tego, jak rozwinie się postać. Walki toczą się w podobnym systemie co papier-nożyce-kamień, przez co powinny być zrozumiałe dla każdego niezależnie od jego doświadczenia z grami. 

W obu wersjach Dokapon Kingdom umożliwia prowadzenie rywalizacji maksymalnie czterem osobom. Podczas grania istotne jest nie tylko szczęście, ale także taktyka. Żeby przeszkodzić innym, możemy np. wynająć bandytów, albo przejąć kasę z podatków w kontrolowanych przez oponentów miastach.

Wideo - Dokapon Kingdom

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper