Digimon World

Digimon World

6,4
9 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandai
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.01.1999
Europa:
06.07.2001
Producent:
Bandai
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.01.1999
Europa:
06.07.2001

Digimon World - opis gry

Digimon World to japońska gra RPG skupiająca się na hodowaniu tytułowych potworów. Za jej produkcję i wydanie odpowiadało Bandai. Digimony były w swoim czasie największą konkurencją dla niezwykle popularnych Pokemonów.

W grze wcielamy się w chłopaka przybywającego na wyspę File. Już na wstępie otrzymuje on konkretne zadanie - nie jest to złapanie wszystkich digimonów i zostanie mistrzem pośród hodowców, ale powstrzymanie postępującej utraty pamięci tych stworzeń, która przyczynia się do coraz poważniejszego nieładu także wśród ludzi.

 

Digimony mogą oczywiście walczyć, ale poza pojedynkowaniem jest jeszcze proza życia. Muszą one jeść, spać, wypróżniać się, odpoczywać itd. Jeśli digimon zacznie wypróżniać się poza wyznaczonym do tego miejscem, zwiększa się ryzyko, że złapie on wirusa. W wyniku starć podopiecznemu może się też trafić jakiś uraz. W takim przypadku potrzebujemy stosownego przedmiotu lub musimy zabrać go do kliniki. Digimonom towarzyszą dwa wskaźniki mierzące ich szczęśliwość i posłuszeństwo. Gdy są szczęśliwe dłużej żyją, ale są też mniej posłuszne, natomiast większe posłuszeństwo ma inne plusy, ale skraca im życie.

 

Digimony posiadają sześć parametrów - HP, MP, siła, wytrzymałość, szybkość i inteligencja. Można je zwiększać uczęszczając do różnych ośrodków treningowych znajdujących się na wyspie, bądź dostarczając stworkom pewnych przedmiotów. Ośrodki można dodatkowo usprawniać - wraz z naszymi postępami rozwija się miasto, a fakt ten ma wiele pozytywnych skutków. Po spełnieniu pewnych warunków digimony mogą ewoluować.

 

Walki to oczywiście równie istotny element gameplayu. Są one turowe, a w ich trakcie wybieramy pożądane umiejętności z listy komend. Tu też do głosu dochodzi posłuszeństwo podopiecznych. Digimon nie zawsze musi bowiem robić to, czego od niego chcemy.

 

Gra posiada multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Digimon World

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper