Dengeki Bunko: Fighting Climax

Dengeki Bunko: Fighting Climax

6,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.7
PS Vita -
ARC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ecole Software / French-Bread
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.11.2014
Europa:
06.10.2015
Producent:
Ecole Software / French-Bread
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.11.2014
Europa:
06.10.2015

Dengeki Bunko: Fighting Climax - opis gry

Dengeki Bunko: Fighting Climax to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Ecole Software (przy współpracy z French Bread) i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się najpierw na automatach, a później został przeniesiony także na PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Gra powstała z okazji dwudziestych urodzin japońskiego magazynu Dengeki Bunko, w którym publikowane są różne opowiadania skierowane przede wszystkim do młodzieży. Produkcja Ecole Software posiada kompilacyjny charakter - jest to bowiem bijatyka, w której występują najpopularniejsi bohaterowie z łam czasopisma. Ale nie tylko oni - znajdziemy tu postacie także z gier. Spośród tych drugich wymienić można Selvarię z Valkyria Chronicles czy Akirę z Virtua Fighter. Grywalnych postaci w pierwszej wersji Fighting Climax było dwanaście, a oprócz tego twórcy dorzucili też ponad dwudziestu niegrywalnych pomocników.

Dalsza część tekstu pod wideo

W grze wybieramy postać ‘główną’ oraz asystującą. Poszczególne przyciski odpowiadają za trzy rodzaje ataków (słaby, średni, mocny) oraz za wezwanie wsparcia. Co jednak warto dodać w kwestii tego ostatniego, najpierw musimy nabić specjalny wskaźnik, który to umożliwi. Po przyzwaniu pomocnika musimy go uzupełnić od nowa.

Na uwagę zasługuje także wskaźnik Climax Gauge, który zapełniamy po każdym udanym ataku. Dzięki niemu możemy odpalać specjalne, najbardziej niszczycielskie techniki. W systemie walki zaimplementowano również patent z Blast Icons, dzięki którym można uciekać z combosów rywala.

Wersja konsolowa Dengeki Bunko doczekała się kilku dodatkowych atrakcji. Jest to tryb fabularny, możliwość grania online oraz fragmenty opowiadań czekające na odblokowanie.

Dengeki Bunko doczekało się także usprawnionej wersji o nazwie Ignition. Dodano w niej nowe postacie oraz wprowadzono poprawki do systemu walki.

Wideo - Dengeki Bunko: Fighting Climax

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper