Darwinia+

Darwinia+

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

X360 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Introversion Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.02.2010
Europa:
11.02.2010
Producent:
Introversion Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.02.2010
Europa:
11.02.2010

Darwinia+ - opis gry

Darwinia+ to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez brytyjskie studio Introversion Software i wydana przez Microsoft. Tytuł ukazał się na Xboxie 360. Darwinia+ to zmodyfikowana wersja gry Darwinia wydanej na komputerach.

Tytułowa Darwinia to wirtualny świat stworzony przez niejakiego doktora Sepulvedę. Świat ten zamieszkują Darwinianie, ludziki, którym kieruje proste, acz z czasem rozwijające się AI. Darwinia zostaje jednak pewnego dnia zaatakowana przez pewnego tajemniczego wirusa komputerowego, który można zrujnować dekady pracy Sepulvedy. Naukowiec postanawia więc działać i do pomocy wynajmuje hakera, który ma rozwiązać problem. Tym hakerem jesteśmy rzecz jasna my.

Podczas rozgrywki kierujemy poczynaniami wspomnianych Darwinian, musząc wykonywać polecania, które stawia przed nami gra (wymagającymi często pewnego główkowania). Na drodze stają nam rozmaite przeszkody: zarówno te bardziej naturalne, jak i pozostawiane przez wspomniany wirus. Grafika, swoją drogą, wykonana jest w stylu retro przywodząc na myśl np. filmy takie jak Tron i początki trójwymiarowej grafiki.

Darwinia+ oferuje tryb singlowy, w którym na przejście czeka dziesięć poziomów, oraz multiplayer. Rozgrywka przypomina wówczas klasyczne strategie czasu rzeczywistego, dając nam możliwość oznaczenia grup podopiecznych i wydania im komendy. W trakcie zmagań możemy tworzyć oddziały a także zgarniać porozrzucane po mapkach skrzynie zawierające różne przydatne rzeczy (jak możliwość przeprowadzenia ataku z powietrza).

Wersja + z Xboxa 360 różni się przede wszystkim sterowaniem. Pozwala ona bezpośrednio kontrolować Darwiniana a część czynności w przypadku reszty podopiecznych może wykonywać sztuczna inteligencja.

Wideo - Darwinia+

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper