Darkstone

Darkstone

7,4
34 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PSone 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Delphine Software International
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
60 godzin
Premiery
Świat:
28.01.2001
Europa:
09.03.2001
Producent:
Delphine Software International
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
60 godzin
Premiery
Świat:
28.01.2001
Europa:
09.03.2001

Darkstone - opis gry

Darkstone to gra action-RPG w stylu kultowego Diablo wyprodukowana przez francuskie studio Delphine Software i wydana w Europie przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się pod koniec życia PlayStation oraz na PC.

Akcja Darkstone rozgrywa się w fantastycznym świecie o nazwie Uma. Punktem wyjścia dla historii są perypetie pewnego mnicha, który używa magii by przemienić się w potężnego smoka, Draaka, symbol nadciągającej apokalipsy. Aby zaradzić temu niebezpieczeństwu, w podróż po wspomnianej krainie wyrusza bohater, którego zadaniem będzie znaleźć siedem części Time Orba, potężnego artefaktu powstałego z łez bogini Kaliby, następnie połączyć je i użyć jako broń.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Wspomniany bohater to oczywiście postać wykreowana przez gracza. Do wyboru mamy tu osiem opcji, a konkretnie męską i żeńską wersję czterech profesji - czarodzieja, wojownika, mnicha i zabójcy (żeńskim odpowiednikiem tego ostatniego jest złodziejka). Podczas wyprawy mającej na celu zaciukanie Draaka odwiedzimy cztery regiony Umy, w których znajdziemy łącznie ponad trzydzieści różnych lokacji.

 

Sednem rozgrywki, podobnie jak we wspomnianym na wstępie Diablo, jest eksploracja lochów i wyrzynanie hurtowych ilości potworów. Darkstone wyróżniają przede wszystkim bogate możliwości rozwijania postaci - do wyboru mamy masę broni, umiejętności i zaklęć. Gdy poczujemy potrzebę, tzn. będziemy na przykład czegoś potrzebować albo chcieć podjąć się opcjonalnego zadania, możemy wrócić do miasta, a następnie z powrotem pognać do dungeonu, gdzie przeciwnicy i skarby powinny się zrespawnować.

 

Produkcja Francuzów nie otrzymywała w swoim czasie zbyt dobrych not. Recenzenci krytykowali zwłaszcza słabą grafikę i monotonię rozgrywki. Dodać jednak warto, iż Darkstone sprzedawano poniżej ceny nowości.

Wideo - Darkstone

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper