Dark Souls III: The Fire Fades Edition

Dark Souls III: The Fire Fades Edition

9,1
50 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS4 9.0
XONE 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
FromSoftware
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji,   Kolekcje
Śr. czas:
52 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
20.04.2017
Europa:
21.04.2017
Polska:
21.04.2017
Producent:
FromSoftware
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji,   Kolekcje
Śr. czas:
52 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
20.04.2017
Europa:
21.04.2017
Polska:
21.04.2017

Dark Souls III: The Fire Fades Edition - opis gry

Dark Souls III: The Fire Fades Edition to kolekcja gier z gatunku RPG akcji wyprodukowanych przez japońskiego dewelopera FromSoftware. Dzięki Namco Bandai Games, pakiet ukazał się 20 kwietnia 2017 w Japonii i dzień później w Europie/USA na PlayStation 4, Xbox One oraz Windowsa (PC). Wszystkie wspomniane wcześniej wersje wydane zostały w Polsce (w tym samym momencie, co w Europie), a ich dystrybucją zajęła się firma Cenega S.A.

Produkcja jest wydaniem GOTY trzeciej odsłony serii Dark Souls, czyli jest to RPG akcji charakteryzujący się wyższym niż jest to standardowe stopniem trudności oraz bardziej rozbudowaną mechaniką rozgrywki. Ta stanowi swoiste połączenia doświadczeń serii Soulsborne, co widać poprzez m. in. system zaklęć (zamiast stosowanego w Dark Souls I/II mechanizmu liczby użyć są "punkty many", czyli Focus Points) czy będącą przyczynkiem do zażartych dyskusji modyfikacją parametru Równowagi (ang. Poise). Zdecydowano się przy tym zostawić inny sztandar serii, czyli nieoczywistą fabułą podawaną głównie poprzez rozmowy z napotkanymi postaciami czy lekturę opisów przedmiotów. Z tą produkcją można zapoznać się w rozgrywce dla pojedynczego gracz z możliwością rywalizacji lub/i kooperacji do 6 osób włącznie.

Dalsza część tekstu pod wideo

W ramach fabuły wersji podstawowej (Dark Souls III) opowiedziana jest historia osadzona w Lothric, gdzie wskutek pewnych zdarzeń dzieje się źle, a sama kraina popada w zapomnienie oraz zniszczenie. Gracz wciela się więc w pewnego Nierozpalonego, który to wyrusza celem próby zrozumienia, naprawy sytuacji lub wykorzystania jej na użytek własny.

W ramach pierwszego dodatku (Dark Souls III: Ashes of Ariandel) opowiedziana jest historia osadzona w tytułowym Ariandel. Pewnego dnia w jednej z lokacji Nierozpalony spotyka brodatego mężczyznę w pancerzu z czerwonymi szatami i za jego namową wyrusza do miejsca, gdzie również dzieje się źle i trzeba naprostować pewne sprawy - może też mieć miejsce sytuacja, gdy zamiast tej osoby będzie leżał skrawek materiału. Poza zawartością dla pojedynczego gracz deweloper przygotował także tryb sieciowy oparty o areny, gdzie gracze mogą mierzyć się w trybie pojedynku, bójki (każdy na każdego) albo drużynowego starcia, a także unikatowe przedmioty i zaklęcia.

W ramach drugiego dodatku (Dark Souls III: The Ringed City) opowiedziana jest poniekąd będąca kontynuacją poprzedniego dodatku. Do tytułowego Miasta Pierścieni w poszukiwaniu pewnej ważnej dla niego rzeczy przybywa pewien mężczyzna, a za nim w tą podróż wyrusza Nierozpalony.  Poza zawartością dla pojedynczego gracz deweloper rozbudował wdrożony w ramach poprzedniego dodatku tryb walk na arenach, a także poszerzył dostępny w grze inwentarz o unikatowe przedmioty i zaklęcia.

Wideo - Dark Souls III: The Fire Fades Edition

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper