Sid Meier's Civilization IV

Sid Meier's Civilization IV

8,8
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Firaxis Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
24.10.2005
Europa:
24.10.2005
Polska:
25.11.2005
Producent:
Firaxis Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
24.10.2005
Europa:
24.10.2005
Polska:
25.11.2005

Sid Meier's Civilization IV - opis gry

Sid Meier's Civilization IV to strategia turowa autorstwa Firaxis Games East (późniejsze Firaxis Games) wydana przez 2K Games 24 października 2005 roku na Windowsa i w 2006 roku na Macintosha - w Polsce produkcja pojawiła się 25 listopada 2005 roku roku. Obie te wersje trafiły do cyfrowej dystrybucji na Steam, co w przypadku pierwszej wersji miało miejsce 25 października 2006 roku, a w przypadku drugiej 12 maja 2010 roku.

Produkcja nie zmienia ogólnych założeń poprzednich odsłon serii, czyli jest to przedstawiciel strategii turowych, gdzie gracz obejmuje rolę zarządcy cywilizacji i z ery kamienia - na drodze rozwoju społecznego, ekonomicznego oraz militarnego - stać się przedstawicielem najpotężniejszej cywilizacji w świecie. Względem poprzednika zdecydowano się na zmianę "wiodącego elementu" na religię, co jest jedną z wielu zmian w mechanice rozgrywki. której usprawnienia sprawiły nie tyle, że tury późniejszych faz gry stały się wyraźnie dłuższe, co także uczyniły element taktyczny istotniejszym. Z tą produkcją można zapoznać się zarówno w rozgrywce sieciowej jak i tej dla pojedynczego gracza.

Dalsza część tekstu pod wideo

Poza zmianami w rozgrywce zdecydowano się także na poprawę warstwy audiowizualnej. Gra spotkała się z przytłaczająco pozytywnym odbiorem, zarówno w kwestii ocen jak i sprzedaży. - chwalono nie tyle poprawę w systemie sztucznej inteligencji, co także trybie sieciowym (choć pojawiły się zarzuty względem interfejsu w tym trybie).

Gra doczekała się licznych dodatków, kilku pakietów, a także reedycji -w przypadku Polski było to wydanie z Pomarańczowej Kolekcji Klasyki Komputerowej z 9 października 2009 roku.

Wideo - Sid Meier's Civilization IV

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper