Crash of the Titans

Crash of the Titans

6,4
53 oceny

Ocena wg platformy:

X360 6.3
Wii 7.0
PSP 6.0
DS 7.0
PS2 6.6
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Radical Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
13 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.10.2007
Europa:
12.10.2007
Polska:
09.05.2008
Producent:
Radical Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
13 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.10.2007
Europa:
12.10.2007
Polska:
09.05.2008

Crash of the Titans - opis gry

Crash of the Titans to platformówka wyprodukowana przez Radical Entertainment na PlayStation 2, Wii, Xboxa 360, PSP, NDS-a i GBA (za niektóre wersje odpowiadali inni developerzy). Jej głównym bohaterem był Crash Bandicoot - nieoficjalna maskotka z czasów pierwszej konsoli Sony. Była to szósta gra z tą postacią licząc od oryginału wydanego w 1996 roku.

Tym razem głównym zadaniem Crasha będzie uratowania siostry Coco i niedopuszczenie do zniszczenia wyspy Wumpa prze Neo Cortexa i jego pomagierów.

 

Crash rozpoczyna z trzema życiami. Możemy je stracić jeśli przeciwnicy pozbawią nas energii (o jej ilości informuje stosowny wskaźnik) albo zlecimy w przepaść. Energię można regenerować zjadając owoce Wumpa, nowe życie otrzymujemy natomiast po zebraniu pewnej ilości substancji Mojo lub po odnalezieniu złotego owocu. Mimo rozwiązań ze wskaźnikiem w grze pojawia się latająca maska Aku-Aku znana z poprzednich odsłon, jednak jej rola jest inna: daje nam wskazówki odnośnie rozgrywki lub służy jako deska do pokonywania stromych terenów.

 

Grę podzielono na epizody. Każdy epizod (poziom) zawiera portal do bonusowego etapu, w której czeka na nas jakaś minigierka polegająca przeważnie na wykonaniu zadania w określonym czasie (pokonaniu przeciwników, zebraniu odpowiedniej ilości Mojo itd.). Pod koniec każdego [podstawowego] etapu jesteśmy oceniani.

 

Crash of the Titans, w odróżnieniu od poprzedników, stawia na walkę. Możemy tu wyprowadzać kilka rodzajów ataków, robić bloki oraz uniki. Pokonywanie napotykanych nieprzyjaciół nagradzane jest wspomnianą magiczną substancją Mojo, która może posłużyć do rozwijania umiejętności. Co ciekawe, w grze pojawiają się tzw. tytani. Jest to specjalny, potężny typ przeciwnika, choć może być przydatny. Jeśli wymierzymy mu kilka celnych uderzeń, zostanie ogłuszony dzięki czemu będziemy w stanie przejąć nad nim kontrolę.

 

Tytuł posiada tryb wieloosobowy, który umożliwia współpracę dwóm graczom.

Wideo - Crash of the Titans

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper