Countdown Vampires

Countdown Vampires

5,9
26 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 5.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
K2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Horror
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
22.12.1999
Producent:
K2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Horror
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
22.12.1999

Countdown Vampires - opis gry

Countdown Vampires to gra z gatunku survival-horror wyprodukowana przez studio K2 LLC, które założyli byli pracownicy Capcom i Square. Tytuł trafił na PlayStation w 1999 roku, jego zlokalizowana wersja ukazała się tylko w Stanach Zjednoczonych.

Głównym bohaterem gry K2 jest policjant Keith J. Snyder, który ma ochraniać VIP-ów podczas imprezy z okazji otwarcia kasyna Desert Moon. Zabawa nie trwa jednak długo - wkrótce dochodzi do wybuchu pożaru i pojawienia się tajemniczej czarnej cieczy przemieniającej ludzi w wampiry. Keith musi w tej sytuacji odnaleźć ocalonych i dowiedzieć się, kto stai za całym zamieszaniem.

 

Rozgrywka w Countdown Vampires żywo przypomina pierwsze części Resident Evil, choć gra posiada kilka wyróżniających ją cech. Jedną z nich jest np. możliwość odratowania pechowców zamienionych w wampiry. Wykorzystując dart guna możemy ich najpierw uśpić, a następnie potraktować “białą wodą”, by przywrócić do człowieczeństwa. Zabijać, oczywiście, też można, co jest rozwiązaniem dużo wygodniejszym. Wampiry to jednak niejedyne przeszkadzajki. Z czasem pojawią się też wielkie nietoperze, wilkołaki, humanoidalne insekty i inne cudaki. Przeciwników tego typu trzeba już traktować ołowiem (między broniami możemy się przełączać w czasie rzeczywistym).

 

W grze pojawiają się skrzynie przechowujące przedmioty. Wiąże się z nimi system e-maili, które wyjaśniają różne fabularne zawiłości (np. pochodzenie wspomnianych wyżej maszkar). Co więcej, z racji tego, że akcja toczy się w kasynie gracz może sobie zrobić przerwę na minigry, takie jak ruletka lub jednoręki bandyta. A warto, bo bywają one źródłem pieniędzy służących do kupowania jedzenia i napojów, tj. tutejszych medykamentów.

 

Po zaliczeniu głównego wątku Countdown Vampires zachęca do dalszej zabawy. Jeśli skończymy grę w mniej niż osiem godzin, odblokujemy alternatywną wersję scenariusza z nowymi scenkami i postaciami niewystępującymi za pierwszym razem.

 

Do odblokowania jest także minigra, w której Keith staje się wampirem i musi zaciukać ludzi w ciągu dwudziestu minut. Są wśród nich jego towarzysze z trybu fabularnego.

Wideo - Countdown Vampires

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper